Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Kokornak - Aristolochia

Pokaż wątki Pokaż posty

Kokornak - Aristolochia

Justyna 21:43, 20 maj 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
kwiaty w warunkach szklarniowych
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
kachat 18:51, 06 cze 2019


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Czytałam, że kokornaka trzeba sadzić przy solidnych podporach, przy solidnych drzewach, bo jest ciężki. Posadziłam więc. I mi się nie pnie!!! Płoży się po ziemi, i tyle z niego mam :/ Myślałam, że on sam się będzie owijał wokół pnia (sosny), a tu nic z tego. Co robię nie tak? Co mam z nim zrobić??
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
bialydomek 11:08, 11 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
pień sosny jest za gruby poprostu dla niego, zaczep na pień jakieś podpory, linki- sznurki, albo patyki bambusowe, zeby troche podciagnać go do góry,
u mnie rosnie na kratownicy, ale co jakiś czas doplatam go, wkładam tam pędy gdzie jest więcej wolnego, a potem juz sobie toruje droge,
bialydomek 11:16, 11 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
albo postaw poprostu kratownice, taką pergolę i oprzyj o pien sosny, on u mnie zajmuję całą, tzn prawie 2metry, i poszedł ponad 2do góry, szedłby dalej, ale stopuje go, kratownice oparłam na drewnianej konstrukcji - coś jakby wąska ławka której nogi wkopałam do ziemi, po 5latach nogi musiałam zmienić, bo spróchniały trochę..
polowka 10:54, 13 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201


Mój kokornak nie przemarza, rośnie jak szalony ale nie spodziewałabym się bardzo dużych rocznych przyrostów. Rzekłabym, że to średnio ekspansywna roślina w porównaniu np. Do glicynii lub jednorocznej kobei. Mój ma już jakieś 8 lat. Tnę go latem trochę ale generalnie rośnie jak chce. Młodej roślinne trochę pomagałam wspiąć się na ogrodzenie. Później robił co chciał. W zeszłym roku pierwszy raz zawiązał nasiona. W tym roku spróbuję go rozmnożyć z nasion. Kokornak jest piękny. Naprawdę warto posadzić i trochę poczekać na efekt. 2-3 sezony wystarczy. U mnie rośnie w cieniu i półcieniu.
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 20:49, 16 kwi 2021


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201

Sadzonki z własnych nasion. Baaaardzo długie kiełkowanie. Około 1 miesiąca.
____________________
wąski cienisty przedogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies