Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Kokornak - Aristolochia

Pokaż wątki Pokaż posty

Kokornak - Aristolochia

elas 22:45, 25 lis 2011


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 24
Kokornak w moim ogrodzie. Rośnie bezproblemowo. Właściwie oprócz podlewania nic z nim nie robię. Posadziliśmy go przy grubej, metalowej rurze wokół której umocowaliśmy ( ja i mąż) ścięte pędy miskanta olbrzymiego. A to po to, aby zimą pędy owinięte wokół rury nie dotykały metalu no i nie przymarzały do niego. Młoda roślina posadzona jest od strony północnej i od dołu osłonięta innymi krzewami. Podobno nie lubi aby jej korzenie zbyt mocno się nagrzewały. Reszta a zwłaszcza to co prowadzone jest w poziomie wystawione jest na mocne słońce - strona południowa. Nie zauważyłam żeby jej to przeszkadzało.
Kokornak przede wszystkim ozdobny jest z olbrzymich liście. Kwiaty acz ciekawe w kształcie, małe i dlatego słabo widoczne wśród liści.
____________________
Sebek 22:47, 25 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kwiaty przypominają mi konika wodnego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
elas 23:05, 25 lis 2011


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 24
O! to coś nowego. Wszędzie czytam, że fajkę.
____________________
Sebek 23:16, 25 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajka też może być
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 01:07, 26 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
A mnie kosmitę - z jednym czarnym okiem.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Gardenarium 01:19, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Liście poukładane jak dachówki. Bardzo ładnie wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:21, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy przycinałaś go w pierwszych latach po posadzeniu? Czy sam tak się ładnie rozgałęził?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elas 08:57, 26 lis 2011


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 24
Nie, nie był przycinany. Rozgałęził się sam z siebie. Ucinamy tylko to, co przeszkadza. Rzeczywiście, liście układają się dachówkowo i w większości są bardzo duże.
Szkoda, że nie mam zdjęcia całości, czyli to co w pionie i w poziomie.
____________________
monteverde 11:30, 27 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja kwiaty swojego kokornaku nazywam saksofonami zakwitają zanim liście nabiorą właściwych rozmiarów, super osłania nas od sąsiada
w sierpniu na ścianie liści z kokornaku pnie się nasturcja kanaryjska
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Asiek33 22:06, 28 sty 2012


Dołączył: 28 sty 2012
Posty: 2
cześć
ja muszę osłonić kompostownik od słońca - myślałam o winobluszczu, mam go juz na płocie, ale jakoś późno zaczyna puszczać liście i strasznie powoli rosnie. Czy Waszym zdaniem kokornak byłby lepszą opcją? I czy jest ciężki? Czy może polecilibyście mi coś innego?
Kompostownik stoi niestety na słońcu, przy drewitni, więc pomyslalam, ze zbuduję coś w rodzaju pergoli, obsadzę gęstym pnączem i w tej sposób zapewnię mu cień. Nie mam miejsca na obsadzenie go krzewami czy drzewkami
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies