Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Altana w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Altana w ogrodzie

bql3 18:43, 31 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Elzee34 napisał(a)
jest świetna choc przyznam ze ta murowana tez mi się bardzo podoba. Ta herbaciarnia kojarzy mi się nie wiem czemu z Japonią. Uwazacie ze lepiej samemu budować altanę czy kupić?




witaj Elzee34,
to dobrze Ci się kojarzy moja altana (przeczytaj link mojego wątku) - bo właśnie taki miałem zamysł przy jej wykonaniu, czyli zamierzony cel osiągnąłem.
Hmm... z tym dylematem kupić nie kupić no to jest bardzo proste rozwiązanie bo jeśli masz dużo środków ( czyt. 'kasiorki') to na pewno kupić i problem masz z głowy.
Ale wykreowanie czy też wykonanie własną pracą to chyba większą radochę daje i satysfakcję - nie mówiąc też o uznaniu oglądających Twój ogród - ale no to chyba wiesz, że pewne rzeczy są wyjątkowe i nie da się je kupić wielkich supermarketach na dziale "ogród".

gorąco pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
ZbigniewG 14:21, 22 lis 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
bardzo "wypasiona" ogród przy szkółce w Krzywaczce -dla mnie zbyt wypasiona ale rośliny wokół przecudne!!!





____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
PiotrekP 19:04, 26 lis 2015

Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 68
Dla mnie te altanki wyglądają idiotycznie.. nie nasz klimat.
Adriana 09:27, 01 maj 2016

Dołączył: 06 wrz 2015
Posty: 16
Mam pytanie do tych osob, ktore same budowały badz montowały altany (ew domki narzędziowe). Jakich używacie impregnatów na surowe drewno sosnowe i czym pózniej to pomalować na gotowo ( bejca, cos z teflonem, lazura, drewnochron?) - aby nie trzeba było przed kolejnym malowaniem szlifować? Ktore produkty sie sprawdzają a ktore odradzacie?
____________________
Gardenarium 10:39, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Drewnochron wnika w drewno i zabezpiecza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adriana 12:07, 03 maj 2016

Dołączył: 06 wrz 2015
Posty: 16
Gardenarium napisał(a)
Drewnochron wnika w drewno i zabezpiecza.


Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!
____________________
Gardenarium 19:38, 25 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Manczurov napisał(a)
Witam,

mam taki problem, który przedstawiłem na obrazku.
Chodzi o to, że w miejscu w którym zaznaczona jest 'doróbka' wraz z częścią kostki ma stanąć altana rzecz w tym, że chciałbym to zgrabnie połączyć i zastanawiam się nad jakąś alternatywą dla dorobienia kostki.
Myślałem nad użyciem zwykłych betonowych płyt chodnikowych lub zrobieniu konstrukcji z podestów drewnianych podobnych do palet tylko z mniejszymi prześwitami.
Czy ma ktoś może jakiś ciekawy lub może mi rozsądnie doradzić co będzie najlepszym wyjściem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anitan 19:38, 25 maj 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z "Podłoga" pod altane

może łupki (kamień) naturalnie wychodzący na trawnik (na jego poziomie), tak, żeby można było wygodnie kosić
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Manczurov 19:38, 25 maj 2016

Dołączył: 23 maj 2016
Posty: 5

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z "Podłoga" pod altane

o tym nie myślałem - jeżeli chodzi o walory estetyczne to brzmi zachęcająco tylko czy będę mógł to sam położyć
frezja 19:38, 25 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z "Podłoga" pod altane

Manczurov napisał(a)

Czy ma ktoś może jakiś ciekawy lub może mi rozsądnie doradzić co będzie najlepszym wyjściem.


Miałam podobny dylemat..płyty już były, jako podłoga altany i dorabiając taras wychodzący na trawnik musieliśmy zdecydować co zastosować. Padło na kostkę. Rozwiązanie tymczasowe i mam taniej bo częśc kostki mieliśmy. Może kiedyś zmienię na jednolite, ale jak na ten czas nie przeszkadza mi to zupełnie.
Możesz zobaczyć, zapraszam. Od strony 84 coś zaczyna się dziać
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies