Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń biały - Cornus alba

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń biały - Cornus alba

kachat 19:18, 01 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
To chyba nie jest berberys..?? A jeśli jest, to dla mnie jakiś dziwny. Niestety nie pomogę ci - przejrzałaś tam wszystkie odmiany i gatunki berberysów na tamtej stronie..? Jeśli tam nie ma, to ja nie wiem
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
akanta 19:40, 01 wrz 2013


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
brzydula napisał(a)
kachat nie znalazłam tej odmiany na przesłanym linku..przesyłam zdjęcia może wam się uda identyfikacja


Berberys juliany z berberysowatych,zimozielony,choć lubi przemarzać do gruntu ale odbija.Pięknie wybarwia się jesienią.Trudne cięcie bo się plączą galązki i strasznie kłują.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
brzydula 20:22, 01 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
dziękuje bardzo jest cudowny - koniecznie zakupie więcej, jak myslicie z czym komponowałby się najlepiej ? może klon palmowy, cisy ???

kurcze - najpierw kupuje a potem nie wiem co zrobić .....
kachat 10:19, 02 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Akanta, jesteś pewna..? Zdjęcia berberysa Juliany z internetu zupełnie nie podobne do tego brzyduli...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
brzydula 10:47, 02 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Akanta - to raczej nie to ... szukam, szukam ...
brzydula 21:33, 02 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
nigdzie nie mogę dostać ivory halo - a tak się na niego nakręciłam, może macie jakieś namiary najlepiej sprzedaż wysyłkowa????
kachat 22:00, 02 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No patrz brzydulko, a ja gdzie nie spojrzę tam tylko ten dereń W szkółkach w Augustowie i okolicach, i na moim warszawskim osiedlu - od groma! Wysyłkowo to nie wiem, ale jak szukałam innych krzewów to się bardzo zniechęciłam :/ Sadzonki baaaardzo małe. Właściwie to przez internet chyba jak już to się tylko czasem byliny i niektóre specyficzne krzewy opłaca kupować, a resztę o wiele lepiej w szkółce.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 01:22, 04 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Dziś widziałam w szkółce w Warszawie jednego Ivory Halo, za 15zł, duży ale brzydki, chorawy...

Oprócz Ivory Halo był też dereń Elegantissima, postawiłam je oba obok siebie, i wiecie co? Nie zauważyłam ŻADNEJ różnicy :/ Widocznie się tylko siłą wzrostu różnią, bo po wyglądzie nie da rady ich chyba określić który jest który...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 21:40, 06 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Brzydulka, a ten berberys twój to może ten..? -> Berberis x media 'Parkjuweel'

Co do Ivory Halo, to też nie mogę znaleźć. Byłam jeszcze dwa razy w tamtej szkółce, gdzie znalazłam jednego Ivory, ale już nawet tamtego nie było ani żadnych nowych, choć mieli dostawy roślin
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
brzydula 07:25, 10 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Witaj kachat !!! Nie ma mocnych byłam w kilku ogrodniczych oraz szkółkach i ani sladu Ivory Hallo - wszyscy wielkie oczy robia żę wymyslam - dereń to dereń !!!!! Jednak ja ostro szukam i szukam - myslałam żeby przez internet gdzies zamówić, ale tez nie znalazłam. A co do mojego berberyska będę w tej szkółce to popytam . Pozdrawiam !!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies