Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń biały - Cornus alba

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń biały - Cornus alba

vesper 10:50, 20 cze 2013


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Pokazana przez Danusię odmiana Ivory Halo jest urzekająca. Pięknie rozjaśnia rabaty.

Mam pytanie, czy coroczne cięcie nisko przy ziemi odmiany Elegantissima lub Sibirica Variegata pozwoliłoby na utrzymanie takiego małego rozmiaru i zwartej formy, jak u odmiany Ivory Halo?

Pytam, ponieważ mam już dwie wymienione wyżej odmiany, na razie krzewy są niskie i chciałabym zachować je w małych rozmiarach.
____________________
Ogródek vesper
Gardenarium 12:17, 20 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ivory Halo jest generalnie mniejsza od w. wymienionych. Cięcie pozwoli na wypuszczanie wielu gałazek, ale wyższe one będą niż Ivory Halo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vesper 12:57, 27 cze 2013


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Dziękuję Danusiu. Wyższe mogą być, oby utrzymać je w ryzach, poniżej 1,5 m wysokości.
____________________
Ogródek vesper
Gardenarium 19:25, 27 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niskie cięcie do samej ziemi wczesną wiosną i tyle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kachat 17:49, 11 lip 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Mam w "ogrodzie" taki dość ciemny zakątek pod płotem od południowej strony działki - rosną wzdłuż niego po drugiej stronie siatki bardzo gęsto sosny i świerki i tworzą wysoki, zwarty żywopłot. Do tego własne sosny dodatkowo zacieniające ziemię. Szczególnie wieczorem miejsce to wygląda dość mało przyjemnie, jest ciemne i smutne. Pomyślałam, by nieco rozjaśnić je posadzonymi wzdłuż siatki dereniami, ale: czy nie będzie tam dla tych krzewów za ciemno..? A może jest jakaś odmiana, która sobie wyjatkowo dobrze poradzi w takich warunkach?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Sebek 14:16, 15 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że te derenie będą się tam dobrze czuć - najwyżej będą mniej wybarwione. Możesz też pod dereniami posadzić hosty z żółtymi lub białymi wybarwieniami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Anita1978 10:15, 06 sie 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Gardenarium napisał(a)
Niskie cięcie do samej ziemi wczesną wiosną i tyle.


Danusiu

Moje derenie zaniedbałam, nie cięłam ich i się brzydko rozgałęziły...kiedy je przyciąć i jak? Tak jak piszesz wiosną wczesną? (Dokładnie kiedy-marzec?). Mają 3 lata. Byłabym wdzięczna za radę


____________________
ogródek Anity
Anita1978 10:15, 06 sie 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Gardenarium napisał(a)
Niskie cięcie do samej ziemi wczesną wiosną i tyle.


Danusiu

Moje derenie zaniedbałam, nie cięłam ich i się brzydko rozgałęziły...kiedy je przyciąć i jak? Tak jak piszesz wiosną wczesną? (Dokładnie kiedy-marzec?). Mają 3 lata. Byłabym wdzięczna za radę


____________________
ogródek Anity
agakam 09:08, 07 sie 2013

Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 9
Bardzo podoba mi się dereń Ivory Halo, niestety nie mogę go nigdzie dostać (mieszkam w Wielkopolsce). Czy ktoś z forumowiczów może wie gdzie mogę go kupić (szkółka, sklep internetowy)?
kachat 00:22, 13 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Czy można jakoś odróżnić derenia Ivory od Elegantissima..? Mam dwa praktycznie takie same derenie z dwóch różnych źródeł, i o ile jeden to Ivory, to drugi nie mam pojęcia. Da się..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies