Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sosna czarna "Oregon Green"

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna czarna "Oregon Green"

rispetto 20:50, 26 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Przemek - jedyna przeszkoda to, jak pewnie wiesz, brak miejsca, ale coś tam wymyślę
A w drodze do Ryk zahacz o gospodarstwa p. Sienickiego w Wołominie
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
przemekg 22:13, 26 sty 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Skoro to tylko taka przeszkoda to się uspokoiłem, bo pomyślałem że jakaś kapryśna może. W tym roku zainspirowany głównie Twoim przykładem, mam w planie poszerzyć zasięg moich roślinnych zakupów i wyjazdów
____________________
U Przemka w ogrodzie
pamelka 17:01, 29 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
To moglibyście się umówić na trasie, jednym autkiem taniej tylko .... większa przyczepka by się przydała
MagdaK 21:31, 26 wrz 2014


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Witajcie, czy to są sosny czarne?

____________________
Tonia 12:41, 11 paź 2014

Dołączył: 08 paź 2014
Posty: 19
Czy ktoś może micos powiedzieć o sośnie himalajskiej???
____________________
Tonia
tuchan 14:29, 31 paź 2015


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Wrzucę swoje trzy grosze do wątku o tym iglaku i pochwalę się swoją sztuką na zdjęciach, bo trochę ich tutaj brakuje. Zdecydowanie polecam Oregon Green. Mam kilka sosen, ale ta urodą bije je na głowę Zresztą póki co to mój ulubiony iglak. Bardzo gęsta, piękna głęboka zieleń. Nie mam z nią żadnych problemów. Rośnie dość szybko - zdjęcia są z czerwca 2013 roku i października 2015 roku, więc można sobie porównać. Jeżeli ktoś się zastanawia nad średnio wysoką sosną (różnie jest podawane, ale najczęściej od 5 do 8 metrów docelowo) to na pewno powinien wziąć ją pod uwagę.
____________________
Gardenarium 15:39, 01 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MagdaK napisał(a)
Witajcie, czy to są sosny czarne?

'


Jeśli rosną dziko na terenie dzikim, to nie są sosny czarne na bank, tylko siewki zwykłych sosen pospolitych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZielonySzczy... 21:06, 05 sty 2016

Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 15
Piekna ta sosenka, tylko szeroka jak na moje malutkie podworko. Znacie jakas podobna tylko szerokosci docelowej metr, poltora?
Gardenarium 10:47, 06 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poszukaj proszę ulubionego koloru igieł pośród sosen kolumnowych:

Link do zdjęć

Z zielonych polecam Pinus nigra 'Caprice'.
Z niebieskich Pinus sylvestris 'Fastigiata' i Pinus strobus 'Fastigiata'.

Efektowna jest też Pinus nigra 'Green Rocket'.

Z żółtych szukaj Pinus strobus 'Louie'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
22:12, 23 sty 2016
Jeżeli chcesz zieloną to ja również polecę Ci ww. "Caprice". Jeżeli chcesz zwartą i wolnorosnącą popatrz na sosnę Limbę Stricta. Kolumnowa jest też sosna czarna "Zimmer", ale ja z nią nie miałem do czynienia. Zastanawiam się czy na wiosnę nie dokonam jej zakupu. Zastanawia mnie tylko jedno - często na fotkach w internecie widać na niej od spodu suche igły i tu pytanie: czy fotki te pochodzą z okresu "wymiany igieł" czy taka jest uroda tej sosny. Żeby nie zaśmiecać totalnie wątku o Oregon Green wrzucam jej fotkę w zimowej aurze.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies