Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sosna czarna "Oregon Green"

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna czarna "Oregon Green"

tuchan 20:04, 24 sty 2016


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Brakuje jeszcze zdjęć wiosennych (majowych) przyrostów tej sosny. Są na prawdę grube i długie, fajnie kontrastują z zielenią. Zatem wrzucam fotkę z telefonu. Drugie zdjęcie odpowiada na pytanie dlaczego sosna ta porównywana jest do araukarii.
____________________
Kamil23 07:14, 15 mar 2017

Dołączył: 12 paź 2016
Posty: 13
A kiedy albo czy już można sadzić sosne?
Gardenarium 19:57, 16 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli jest w sprzedaży to sadź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karolo 09:49, 28 maj 2021

Dołączył: 28 maj 2021
Posty: 3


Posiadam od tamtego roku też taką sosnę. Jednak przed wsadzeniem, gdy wyciągałem ją z samochodu, złamałem główny pęd wierzchołkowy. Jak się można było spodziewać sosna odbiła z bocznych i teraz można powiedzieć, że są dwa, które konkurują o to, który z nich zostanie tym głównym. I tu moje pytanie, czy powinienem coś z nimi robić czy zostawić tak jak jest i czekać? Dodam też, że w miejscu tego złamanego zaczął wyrastać kolejny pęd, jednak jest dużo niżej niż tamtoroczne (widoczne na zdjęciu). Zastanawiałem się czy może usunąć/odłamać zaznaczone "X" dwa wierzchołki wraz z bocznymi, żeby dać szansę temu środkowemu i przywrócić poprzednią oś drzewa, aby nie było sytuacji, że drzewo zamiast pokroju stożkowego, będzie miało pokrój "widlasty". Bardzo proszę o poradę kogoś, kto ma większe pojęcie na ten temat niż ja.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies