Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Płyty regularne

Pokaż wątki Pokaż posty

Płyty regularne

emka 12:30, 11 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Witajcie
nie wiem czy to odpowiednie miejsce na moje pytanie, ale zastanawiam się nad położeniem tego typu płyt na schodach - już wylanych betnowych...tradycyjne płytki zwłaszcza po kilku zimach wygladają zazwyczaj dośc nieciekawie, a wykończnone tego typu płytami, np.udającymi piaskowiec widziałam tylko w katalogu, a to nie to samo co "real"
macie może takie rozwiazania u siebie, jak to się sprawuje ?
____________________
Zielonym do góry
Sebek 19:10, 11 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Takich płyt na schodach do domu nigdy nie widziałem...Spotykam takie schody na mieście i niestety te stopnie się osuwają, więc trzeba będzie to bardzo dobrze wykonać. Jak zrobisz takie schody to pokaż je koniecznie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
emka 20:27, 11 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
własnie się nad nimi zastanawiamy... trzeba kupić? wypożyczyć? kilka sztuk i poprzymierzać, jakby to mialo być...u nas problem jest taki, że schody już wylane i teraz trzeba coś na nie polozyć, ale co ?
gdybyśmy wczesniej na to wpadli mozna było zrobić schody od razu z tych płyt,a tak znów myślenie...

____________________
Zielonym do góry
Sebek 20:37, 11 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Moja sąsiadka ostatnio robiła schody z płyt kamiennych, ale łamanych - i wyszły na prawdę super Ale zdjęcia Ci na pewno nie zrobię Jednak pomyśl nad nimi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
emka 09:04, 12 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
czy to jakiś naturalny kamień? przegladam wlaśnie propozycje Libetu itp. u nas mogą byc najcieńsze z tych płyt, czyli grubości ok. 25 mm, więc wybór nie jest duży...poza tym mamy trochę tych schodów(widoczne na fotkach z mojego watku- zielonym do góry ( w projektach) i kwestia finansowa też ma tu znaczenie, a pewnie naturalne okładziny byłyby sporo droższe
pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry
Sebek 22:50, 12 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kamień oczywiście naturalny, jednak płyty nie są grube - może miały 1.5 - 2 cm...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
stingietka 22:24, 18 mar 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 71
Danusiu,


ja mam zaplanowane płyty betonowe ułożone geometrycznie w trawniku - taka swobodna ścieżka.

Czy je się układa bezpośrednio na podłożu a potem kładzie trawę z rolki odpowiednio ją docinając? czy jednak pod tymi płytami powinna się jakaś posypka cementowa znaleźć?

jakiej grubości powinny być takie płyty?

z góry dziękuję za podpowiedź
____________________
Kasia
Gardenarium 13:28, 19 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Płyty standardowe, chodnikowe, im cieńsze tym bardziej mogą pękać więc wybierz opcję grubszą.
Możesz piasek podsypać tylko, na samej ziemi nie kładzie się, choć niektórzy kładą, ale lepiej na piasku.

Między płyty docinasz paseczki trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stingietka 15:39, 19 mar 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 71
Danusiu - jak zwykle dziękuję za pomoc
____________________
Kasia
Wichura4ad 00:33, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 lis 2012
Posty: 153
Witajcie
Osobiście myślałem nad płytami połączonymi ale jako spoina kamien ....Rewalacja!!!!
____________________
Piotr
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies