Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Jak dbać o doniczkowe rośliny domowe ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak dbać o doniczkowe rośliny domowe ?

andzia 15:11, 25 sty 2015


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Gardenarium napisał(a)






Danusiu jesteś pewna że to jest Szeflera? Ja tutaj widzę jakąś Zroślichę, myślę że to może być Zroślicha uszkowata (Syngonium auritum)
Gardenarium 18:43, 25 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To prawda to nie jest szeflera. Poprawiłam podpis. Inne ma liście i ja to wiem a dlaczego tak napisałam? nie wiem. Ale w tym miejscu stała szeflera

Ale Syngonium to też nie jest.

To jest filodendron. Philodendron bipennifolium albo Philodendron squamiferum


Znalazłam inne zdjęcie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:55, 25 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Link do tego pierwszego

Philodendron bipennifolium
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga86 22:21, 25 sty 2015

Dołączył: 24 sty 2015
Posty: 2
Dziękuję za podpowiedz. Na chwilę obecną zdecydowałam się na papirusy i bluszcze o różnorodnych liściach.
W czasie kwitnienia mieliśmy storczyka - wyglądał zjawiskowo.
ewde 09:52, 27 maj 2016


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 43
Mam pytanie dotyczące pielęgnacji paproci. Od czasu do czasu usychają im końcówki listków? Co to może być?

____________________
ewde
Gardenarium 10:24, 28 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Za ciepło, za sucho, za słonecznie.

Postawić w półcieniu, podlewać systematycznie, zamgławiać, nie polewać z prysznica, zamgławiać.
Nawozić specjalnym nawozem do paproci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
21:20, 24 sty 2017
Danusiu widzę pokazujesz sporo nawozów, a może wiesz coś na temat nawozu żydowskiego. Dostałem w prezencie ale nie ma żadnej fiszki odnośnie składu a konkretnie składu procentowego. Rośliny rosną po nim w oczach tzn. azotu jest sporo ale nie do wszystkich roślin nożna go stosować bo z chomika wyrośnie hipopotam automatycznie psując pokrój rośliny.
W necie na ten temat nic nie mogę znaleźć.
Gardenarium 15:08, 26 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Teraz nie pokazuję nawozów, to fotki sprzed 5 lat Wątek uśpiony. Nie wiem o tym nawozie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
17:31, 26 sty 2017
Gardenarium napisał(a)
Nie wiem o tym nawozie.


THX za odzew więc muszę poszukać u siebie sprzedawcy i może on będzie coś wiedział o składzie a przynajmniej NPK.
Martyna2105 16:41, 11 paź 2021

Dołączył: 20 paź 2020
Posty: 11
Dzień dobry ,jakiś czas temu zakupiłam caladium thai beauty.Rośliny nie przesadziłam ,stoi w miejscu gdzie jest i słońce i cień .Od jakiegoś czasu zauważyłam ze roślinka się pokłada wiec kupiłam obręcze podtrzymujące liście na miejscu.U dwóch łodyg zauważyłam ze robią sie prążkowane jak rabarbar i wyglądają dosyć marnie ..Co robię zle ? Czy nie sprzyja jej to miejsce ?
Bardzo będę wdzięczna za jakiekolwiek wiadomości na temat caladium .

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies