Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Justyna 18:41, 18 kwi 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Ewo, kulki mają ok. 40 cm.
Mam Marie, formuję ją w formie walca, szybko rośnie, trzeba ją więc często korygować.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Anabell 22:30, 18 kwi 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Marzenko - mam berberysy dużo lat i przez ten czas różne psy biegały, nigdy nie było problemu z pieskami.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
alaasa 23:04, 21 kwi 2014

Dołączył: 21 kwi 2014
Posty: 3
Witam WszystkichMam pytanie:chciałabym posadzić berberysa kolumnowego do donicy w tarasie 80cmx 100cm najchętniej z najwyższych okazów.Zastanawiam się ,którego wybrać :Erecta- Red Pillar- Helmond Pillar -Maria-Orange Rocket...strona południowo -zachodnia (donica bez dna).Nigdy nie miałam z berberysami do czynienia (poczytałam o wymaganiach) jednak czy nadają się do donicy??Który z wymienionych (lub innych których nie zdążyłam poznać) jest najbardziej spektakularny?Marzy mi się wysoki nawet 2.5 m wąski u dołu,może być rozłożysty górą.Proszę o porady
Madzenka 05:41, 22 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziękuję za porady, coś na pewno znajdę, myślę jednak o mniejszych odmianach, ktore będzie można utrzymać w geometrycznych ryzach
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 07:55, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
alaasa napisał(a)
Witam WszystkichMam pytanie:chciałabym posadzić berberysa kolumnowego do donicy w tarasie 80cmx 100cm najchętniej z najwyższych okazów.Zastanawiam się ,którego wybrać :Erecta- Red Pillar- Helmond Pillar -Maria-Orange Rocket...strona południowo -zachodnia (donica bez dna).Nigdy nie miałam z berberysami do czynienia (poczytałam o wymaganiach) jednak czy nadają się do donicy??Który z wymienionych (lub innych których nie zdążyłam poznać) jest najbardziej spektakularny?Marzy mi się wysoki nawet 2.5 m wąski u dołu,może być rozłożysty górą.Proszę o porady


Nadaje się do donic. Może ten ostatni, będzie wdzięczny w kolorze. Te poprzednie 3 są dość ciemne.
Albo Maria, jest żółta.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alaasa 13:29, 22 kwi 2014

Dołączył: 21 kwi 2014
Posty: 3
Ślicznie dziękuję za poradę))
beata_kulesza 22:14, 25 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
hejka, czy ktoś może rozpozna jakie to są berberysy. Kupiłam je na jesieni w szkółce ale były bez etykiety. ten czerwony to jest jeden tylko w trzech odsłonach
i jeszcze zielony. Będę wdzięczna za pomoc
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 13:31, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czerwony to może być berberys 'Orange Rocket' a ten na dole 'Green Carpet".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 14:09, 26 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
wielkie dzięki )
____________________
Beti - Ogród Beaty
alaasa 22:59, 30 kwi 2014

Dołączył: 21 kwi 2014
Posty: 3
Miła Gardenarium stoję przed dylematem,pomóż proszę...natrafiłam na berberys Orange Pilar (rzekomo dorasta do ok 150 cm) nigdzie nie znalazłam informacji jak szeroko się rozrasta.Wyżej poleciłaś mi ,ze bardziej spektakularny z wymienionych przeze mnie kolumnowych berberysów będzie Orange Rocket (a dzisiaj natrafiłam na jeszcze innego- Orange Pilar)...jaka jest pomiędzy nimi różnica,który z tych dwóch ładniejszy , bardziej jaskrawy.Szukam na maksa wysokiego i wąskiego dołem (ma rosnąć w duzej donicy przy wejściu do domu).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies