Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Judith 09:36, 29 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Posadziłam wiosną berberysa Orange rocket (w całości pieknie wybarwionego na pomarańczowo) w miejscu, które okazało sie zbyt cieniste i mi zzieleniał.
Przesadziłam go zatem na słoneczne miejsce i mam pytanie: czy te zielone listki wrócą do swojego koloru? W tej chwili tylko młode przyrosty są pomarańczowe, reszta wciąż zielona...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Fleszu 23:57, 29 cze 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
wrócą
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
AlicjaMa 09:20, 02 lip 2021

Dołączył: 20 mar 2021
Posty: 93
Witajcie ponownie!

Chciałabym poradzić się Was - bardziej doświadczonych, jaki berberys byłby odpowiedni do mojej rabaty.
Rabata ma 1, 4 m x 10 m
Co 0, 7 m posadziłam miskanty Graziella, ale teraz widzę, że muszę je trochę "odsunąć" od ogrodzenia, bo będą miały za mało miejsca.
W tej rabacie rosną również 3 ambrowce kuliste, co 2, 5 m od siebie.

I teraz w tę rabatę chciałabym wcisnąć berberysy, którymi jestem zauroczona.
I mogą być fajną osłoną, kiedy miskanty będą ścięte.

Miejsce słoneczne, gleba lekko kwaśna, ale użyję ziemi ogrodniczej uniwersalnej.

1. Czy może to być np. berberys Orange Ice sadzony w rzędzie przed miskantami, ale patrząc od przodu, to pomiędzy nimi?
2. Ewentualnie jaki jeszcze? Na pewno kolumnowy, aby zmieścił się razem z miskantami w tej rabacie i nie za wysoki, aby ambrowce kuliste nie straciły uroku.
Ambrowce też pieknie przebarwiają się jesienią, załączam zdjęcie, który berberys by do tego pasował?



sliwka_w_kom... 12:22, 30 lip 2021

Dołączył: 30 lip 2021
Posty: 4
Cześć wszystkim,
Z miesiąc temu posadziłam w skrzyniach Berberysy Thunberga Kobold i zauważyłam, że od dołu i w środku zaczęły więdnąć liście i gałązki wyłysiały.
Balkon mam od strony zachodniej, więc po południu dostaje dawkę słońca, co do podlewania to bardzo starałam się go nie przelać i hmm być może za bardzo się starałam. Czy to są objawy typowego przesuszenia? Wymarzyłam sobie zimozielone krzewy na balkonie ale boję się, że swoją nieumiejętnością im zaszkodzę.
Dziękuję z góry za sugestie.
Pozdrawiam!
Judith 14:10, 30 lip 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Cześć Sliwko : )
Berberys wyglada na przesuszony, ale to tylko przypuszczenie, a nie diagnoza.
Berberys nie jest rośliną zimozieloną!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sliwka_w_kom... 14:39, 30 lip 2021

Dołączył: 30 lip 2021
Posty: 4
Faktycznie, nie wiem co mi się ubzdurało.
Także tego... wspomniałam już, że nie za bardzo się znam na roślinach?
asiak 10:53, 07 paź 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Czyk ktoś podpowie mi odmianę berberysa w kolorze nie zielonym (czerwone, pomarańczowe, bordowe), który dorasta do około 80-100cm wysokości i przy tym nie rośnie szeroko. Chodzi mi o pokrój ze zwieszącymi gałązkami.
Najczęściej podają wysokość, bez szerokości i pogubiłam się w tych wielu odmianach.
Z góry dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Daisunia 09:05, 24 cze 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Berberys Golden Ghost
Przesuszony czy przyoalony słońcem? Stoi w pełnym słońcu, sprawdzałam w necie to niby do słońca, ale kupilam 12 berberysów różnych odmian i tylko te tak wyglądają. Wczoraj posadzone i zastanawiam się czy nie przesadzić do półcienia czy poczekać może się zregenerują.






____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Wiolka5_7 11:27, 24 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Moim zdaniem przypalony od słońca. Mama też ma takiego i go przypala. Bordowe są na patelnię a te nie
Przesadź
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Daisunia 18:20, 26 cze 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Wiolka5_7 napisał(a)
Moim zdaniem przypalony od słońca. Mama też ma takiego i go przypala. Bordowe są na patelnię a te nie
Przesadź


Dziękuję, przesadzę.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies