Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Kawa - pomocy

Pokaż wątki Pokaż posty

Kawa - pomocy

abiko 09:11, 13 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Mam problem z moją wieloletnią kawą Od jakiegoś czasu w zastraszającym tempie zrzuca liście, które wcześniej jej zasychają na brzegach i opadają. Kawa nie jest przelana, nie ma ostrego słońca, jest dokarmiana. Po przeprowadzce faktycznie swoje odchorowała, ale potem zaczęła od nowa wypuszczać liście. Zmieniłam jej nawet wodę na miększą, bo mam z dużą ilością kamienia i twardą bardzo. Nic...nie pomaga Kawa marnieje a ja nie mogę patrzeć jak tyle lat dbania o nią idzie na marne.. miał ktoś może podobny problem??

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Sebek 09:14, 13 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kurcze - no mi to na przelanie wygląda....

A może po prostu doznała jakiegoś szoku termicznego - w oddali widzę drzwi na zewnątrz chyba?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abiko 09:22, 13 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Sebek napisał(a)
Kurcze - no mi to na przelanie wygląda....

A może po prostu doznała jakiegoś szoku termicznego - w oddali widzę drzwi na zewnątrz chyba?


Przelana nie jest na bank, mam to opanowane od tylu lat, a się zdarzało szok termiczny chyba też nie, ona to miejsce miała zaklepane jak jeszcze podłogówki nawet nie było, tam gdzie stoi nie ma w ogóle pętli. Przeciąg do niej nie dochodzi, jest za ścianką.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 09:42, 13 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy ostatnio nie została przestawiona w zbyt ciemne miejsce?

Wydaje mi się, że ma za ciemno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniecha973 09:45, 13 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Moje kwiaty wyraźnie zaczynają marnieć i co wrażliwsze zrzucać liście gdy przychodzi sezon grzewczy i powietrze jest za suche. Najlepszym wskaźnikiem była u mnie szeflera - kilka dni przepalenia w centralnym i liście spadały, chociaż nie stała koło grzejnika.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
abiko 09:50, 13 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gardenarium napisał(a)
Czy ostatnio nie została przestawiona w zbyt ciemne miejsce?

Wydaje mi się, że ma za ciemno.


No też mi to wczoraj przyszło do głowy, ale... mam jeszcze jedną kawę, kupioną na wszelki wypadek, ma tak już z dobry rok i ona stoi dużo bliżej okna i ma więcej światła, a objawy zaczyna mieć takie same

Hmm..może faktycznie przestawię ją w inne miejsce.. w bloku stała bliżej okna i miała więcej światła to fakt, ale za to powietrze miała suchsze...
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 10:11, 13 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musi mieć jasne stanowisko, a suche powietrze na pewno też się przyczynia do tych objawów.
Umyj jej liście watą zwilżaną w wodzie, to zawsze pomaga i przestaw w jaśniejsze miejsce. Oberwij te suche liście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 10:34, 13 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gardenarium napisał(a)
Musi mieć jasne stanowisko, a suche powietrze na pewno też się przyczynia do tych objawów.
Umyj jej liście watą zwilżaną w wodzie, to zawsze pomaga i przestaw w jaśniejsze miejsce. Oberwij te suche liście.


tak zrobię, ale będzie "łysa"..oj będzie.. zobaczymy czy to coś zmieni. A tak na marginesie, to Danusiu wiesz może jaki jest najlepszy nawóz dla kawy?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 16:21, 22 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kawa wymaga nawożenia nawozem jak dla różaneczników, czyli dla roślin kwaśnolubnych.

A może przyczyną opadania liści jest podlewanie wodą w której jest za dużo wapnia?
Podlewaj miękką wodą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 09:36, 23 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gardenarium napisał(a)
Kawa wymaga nawożenia nawozem jak dla różaneczników, czyli dla roślin kwaśnolubnych.

A może przyczyną opadania liści jest podlewanie wodą w której jest za dużo wapnia?
Podlewaj miękką wodą.


Danusiu kawę przestawiłam w widniejsze miejsce, dalej gubi liście Wodę daję jej miękką, specjalnie dla niej ją przywożę Spróbuję jej dać jeszcze nawóz do różaneczników, zobaczymy co będzie. To twarda sztuka, już raz na niej postawiłam krzyżyk i przeżyła, może i teraz będzie ok
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies