Gdzie jesteś » Forum » Natura » Kora drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Kora drzew

Gardenarium 23:14, 17 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poszłam sobie z Kropką na spacerek.
Moje polowanie na korę (właściwe określenie: korowinę) było nawet owocne, jak na dwie ulice na krzyż ?

Cytat: "Korowina, martwica korkowa, zewnętrzna warstwa korkowicy, złożona z martwych tkanek, występująca na powierzchni pni i korzeni. U niektórych drzew korowina łuszczy się i odpada w postaci płatów lub płytek (np. u brzozy i sosny), u innych pęka, tworząc charakterystyczne bruzdy i spękania na powierzchni starych pni." - Onet.plWiem - Portal Wiedzy

Ponieważ było sporozadymy na temat kory pozwalam sobie wkleić definicję z Wikipedii dla bardziej dociekliwych osób.









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 23:16, 17 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Danusiu, ja dzisiaj nie nadążam za Tobą
A te zdjęcia, jakie cuda natury...
Poszukam też u siebie czegoś ciekawego...
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 23:19, 17 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest pomysł, jak nie ma co robić w ogrodzie to róbmy owoce, nasienniki, suche trawy wystające na polu, pączki na gałązkach, korę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 23:23, 17 gru 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Kora jest tkanką głównie miękiszową, łodygi i korzeni, znajdującą się między walcem osiowym a skórką — kora pierwotna
na zdjęciach widnieje korowina
nie czepiam się ale portal fachowy to i nazewnictwo powinno być odpowiednie
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 23:51, 17 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cytat: "Korowina, martwica korkowa, zewnętrzna warstwa korkowicy, złożona z martwych tkanek, występująca na powierzchni pni i korzeni. U niektórych drzew korowina łuszczy się i odpada w postaci płatów lub płytek (np. u brzozy i sosny), u innych pęka, tworząc charakterystyczne bruzdy i spękania na powierzchni starych pni." - Onet.plWiem - Portal Wiedzy

Zgadzam się, ale wątek niech się tak nazywa, bo korowina to takie obce dla nie zawodowców, a określenie kora jest mocno zakorzenione i używane potocznie.
Wątek o naturze może zawierać zdjęcia związane z zewnętrznym wyglądem pni drzew i gałęzi.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:36, 28 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Betula - brzoza





Prunus - wiśnia



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 19:09, 28 gru 2010


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Danusiu masz rację,bo nie długo i profesjonaliści nie będą mogli rozszyfrować postów , piszemy tu aby sobie wzajemnie przekazać cenne wskazówki, a nie popisywać fachowymi sformowaniami,nie piszę żeby komuś dopiec ale bądźmy normalni, pozdrawiam ogrodników amatorów
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Emilianoparm... 19:28, 28 gru 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Z drugiej zaś strony życzymy sobie chyba żeby forum było profesjonalne a nie miejscem na ploty, a to wymaga i uzywania prawidłowej nomenklatury botanicznej i pojęć
wcześniej pisałem z przymrużeniem oka ale widocznie za słabo dałem temu wyraz
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 01:08, 29 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Emilianoparmezano napisał(a)
Z drugiej zaś strony życzymy sobie chyba żeby forum było profesjonalne a nie miejscem na ploty, a to wymaga i uzywania prawidłowej nomenklatury botanicznej i pojęć
wcześniej pisałem z przymrużeniem oka ale widocznie za słabo dałem temu wyraz


Miło nam jest ze sobą, myślę, że czasem kilka słów o uczuciach jest potrzebne dla ocieplenia fachowości. Wszyscy tutaj się uczymy i czasem popełniamy błędy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 08:56, 29 gru 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Emilianoparmezano napisał(a)
Z drugiej zaś strony życzymy sobie chyba żeby forum było profesjonalne a nie miejscem na ploty, a to wymaga i uzywania prawidłowej nomenklatury botanicznej i pojęć
wcześniej pisałem z przymrużeniem oka ale widocznie za słabo dałem temu wyraz


Przepraszam Emilu że wtrącę też 2 grosiczki w tej sprawie. Założeniem Ogrodowiska było i jest wymiana doświadczeń , pokazywanie swoich pasji ogrodniczych , swoich sukcesów i ewentualnych porażek. Wielu z nas wprost czeka i często prosi o porady.Danusia to robi z wielkim wyczuciem , taktem i nie boimy się Jej że nas skarci za użycie nieprawidłowej nazwy .Nie wstydzimy się Jej pokazać jaki mamy "dorobek ogródkowy". Osobiście wiele się na forum nauczyłem i zobaczyłem o co w tym wszystkim chodzi. Ogrodowisko to przecież zbiór ludzi których łączy ta sama pasja - ale często nie za wszelką cenę. Mamy oprócz tych zainteresowań jeszcze inne , mamy swoje problemy życiowe , zdrowotne itd. I niech tak pozostanie .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies