Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Lilie - Lilium

Pokaż wątki Pokaż posty

Lilie - Lilium

laura_kaczmarek 18:04, 06 sie 2013

Dołączył: 05 sie 2013
Posty: 6
piękne lilie powyżej , ja również w ubiegłym roku zakupiłam, w tym roku jesienią będę miała dużo młodych do rozsadzenia
____________________
CebuleKwiatowe 17:17, 09 sie 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Naprawde pięknie zakwitły,widac że zarówno pogoda jak i odpowiednia pielęgnacja im sprzyja
____________________
Jagna 20:18, 02 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Przyszedł czas rozmnażania Lilii. Będac 2 tyg temu u rodziców zobaczyłam w sąsiednim ogrodzie lilie która miała 2,5 m wysokości.
Zatkało mnie. Okazało się, ze ta lilia ma sporo napowietrznych cebulek. Poczytałam cebulki za pozwoleniem zdjelam ostrożnie i teraz sa w pojemniku z ziemią.
No i nie wiem co dalej. czy je wsadzać do ziemi, czy przezimować w pomieszczeniu? Szukałam informacji ale nie znalazłam nic konkretnego. Może macie jakieś doświadczenia?
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Sebek 21:18, 04 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chyba kiedyś u nas czytałem, że takie cebulki przechowujemy zimą w domu, gdzie jest kilka stopni, one sobie powoli rosną w ziemi i w przyszłym roku je wysadzamy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bogumila 21:35, 04 wrz 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...jeszcze kwitną...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
boguslawa_ma... 20:19, 05 wrz 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Jagna napisał(a)
Przyszedł czas rozmnażania Lilii. Będac 2 tyg temu u rodziców zobaczyłam w sąsiednim ogrodzie lilie która miała 2,5 m wysokości.
Zatkało mnie. Okazało się, ze ta lilia ma sporo napowietrznych cebulek. Poczytałam cebulki za pozwoleniem zdjelam ostrożnie i teraz sa w pojemniku z ziemią.
No i nie wiem co dalej. czy je wsadzać do ziemi, czy przezimować w pomieszczeniu? Szukałam informacji ale nie znalazłam nic konkretnego. Może macie jakieś doświadczenia?

Ja też sadze do doniczki a doniczkę wkopuje do ziemi na wiosne pokażą listki i tak trzymam do sierpnia potem rosadzam na rabaty lub do większej donicy żeby się nie potraciły w trzecm roku dopiero kwitną
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Jagna 07:08, 07 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Ha to znaczy, że kombinuje dobrze. Zadołuję je w zacisznym miejscu, chyba w kąciku koło kompostownika. Tam sa krzewy, sąsiadowe bale z kiszonką, a jesli dobrze myślę to kompostownik i baje też nieco swojego ciepła oddadzą, a przynajmniej stworzą cieplejszy mikroklimat.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Anabell 09:14, 07 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Pomysł dobry tylko do kompostownika najbardziej ściągają nornice. Jak ustawiam trucizny to tu najszybciej jest wyjadany granulat.
Zadołuj w siatkę podtynkową budowlaną jest na metryi 2zł m kosztuje tak sadzę wszystkie cebulowe i nic nie uszkodzone.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Jagna 21:20, 10 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Świetny pomysł, szczegolnie, że nieco siatki zostało po remontach
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
apal100 08:53, 25 wrz 2013

Dołączył: 02 wrz 2013
Posty: 40
W jaki sposób posadzić cebule w siatce tynkarskiej? Kupiłam sporo cebulek do posadzenia i nie wiem jak je zabezpieczyć przed nornicami, które upodobały sobie szczególnie moje rabaty.
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies