Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Lilie - Lilium

Pokaż wątki Pokaż posty

Lilie - Lilium

paradas 08:14, 17 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Kupiłem cebulki lilii, były na promocji. Mam je wsadzić do gruntu jak najszybciej czy poczekać do jesieni?
(kłącza piwonii też były więc jakby ktoś miał pojęcie też o nich)
Kokesz 11:57, 17 cze 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
paradas napisał(a)
Kupiłem cebulki lilii, były na promocji. Mam je wsadzić do gruntu jak najszybciej czy poczekać do jesieni?
(kłącza piwonii też były więc jakby ktoś miał pojęcie też o nich)


Sadź, zakwitną trochę później, moje kiedyś kupione w lipcu, zakwitły we wrześniu
Piwonie też oczywiście posadź
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
paradas 14:10, 17 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Dzięki, dziś się za to zabiorę
Kokesz 15:17, 17 cze 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Moje lilie kupione na wyprzedaży zimą, sadziłam w sobotę
Przeleżały zapomniane w lodówce, przez przypadek się na nie natknęłam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
szukamlilii 13:50, 18 cze 2019

Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 5
Szukam kwiatów lilii Św. Antoniego dla starszej osoby w celach leczniczych w Warszawie i okolicach.
noether 18:38, 24 cze 2019

Dołączył: 03 maj 2019
Posty: 17
Kupiłam worek wyschniętych, mizernych cebulek na wyprzedaży w markecie, o dziwo wszystkie wyrosły, a teraz zaczynają kwitnąć

Każda wydaje się inna, jestem ciekawa co wykluje się z reszty pąków
asiak 20:07, 04 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
A to moje





____________________
AsiaDziałeczka Asi
KasiaLangier 15:48, 18 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Kupiłam kilka lilii, ale w ogrodzie mam nornice, które urzędują w grubej ściółce i zastanawiam się, czy mogą rosnąć w normalnych zakopanych donicach ? Jeżeli tak, to jakie duże muszą być te donice, żeby 1 szt. lilii mogła się swobodnie rozrastać ?
Jaką ziemię przygotować do posadzenia lilii ?
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
cyma2704 16:32, 21 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Kasiu sadziłam po dwie średnie cebule do trzylitrowej doniczki. Jak cebula duża, jedną do dwulitrowej. Sadziłam w ziemi z ogrodu wymieszanej z kompostem.
Niestety po trzech latach słabiej kwitły, a po wykopaniu okazało się, że doniczki wypełnione są cebulami przybyszowymi. Korzenie przerastały doniczki, więc trochę pewnie czerpały z gleby.
Mimo plagi gryzoni sadzę już tylko do gruntu.
____________________
Sonia
KasiaLangier 18:01, 21 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
cyma2704 napisał(a)
Kasiu sadziłam po dwie średnie cebule do trzylitrowej doniczki. Jak cebula duża, jedną do dwulitrowej. Sadziłam w ziemi z ogrodu wymieszanej z kompostem.
Niestety po trzech latach słabiej kwitły, a po wykopaniu okazało się, że doniczki wypełnione są cebulami przybyszowymi. Korzenie przerastały doniczki, więc trochę pewnie czerpały z gleby.
Mimo plagi gryzoni sadzę już tylko do gruntu.

Soniu, bardzo Ci dziękuje, ze podzieliłaś się swoimi doświadczeniami Jednym słowem nie ma co kombinować. Do doniczek można posadzić na jeden, góra dwa sezony, a pózniej do gruntu. Tylko z tego co czytałam, to lilie raczej nie lubią przesadzania ..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies