Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słupy na działce - jak zamaskować?

Pokaż wątki Pokaż posty

Słupy na działce - jak zamaskować?

paulakp 21:05, 20 gru 2010


Dołączył: 20 gru 2010
Posty: 14
Witam zakupilismy z mezem ogrodek ROD niestety sa na nim słupy energetyczne prosze o pomoc jak je zamaskowac
____________________
paulakp
Gardenarium 21:52, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na słupy u siebie na ulicy posadziłam sadzonki winobluszczu pięciolistkowego. To pnącze rośnie bardzo szybko, przebarwia się jesienią i zazieleni betonową konstrukcję, jednak gdy dojdzie do góry, może się zdarzyć, że elektrownia wytnie roślinę, wszystko zwiędnie. Karpa, która pozostanie w ziemi oczywiście odbije i znów winobluszcz będzie się wspinał.




Innym rozwiązaniem jest bluszcz (Hedera) - zimozielony, który rośnie dużo wolniej i może przemarzać w ostre zimy.



Można zamaskować słup świerkiem serbskim, albo jakimś kolumnowym drzewem liściastym (tutaj buk (Fagus)











____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:31, 21 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Więcej o pnączach jest w na forum w dziale pnącza.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulakp 17:51, 21 gru 2010


Dołączył: 20 gru 2010
Posty: 14
Danusiu bardzo dziekuje za tak szybka odpowiedz. Dzialke kupilismy strasznie zanidbana ale caly czas siedze i mysle duzo czytam i planuje jak ja urzadzic zeby była piekna. Dziekuje i pozdrawiam
____________________
paulakp
Gardenarium 22:57, 21 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Paula, popatrz po różnych wątkach, stale rozwijamy tematy. Zapraszam także do artykułów o projektowaniu ogrodów, modernizacji. Trzeba to przeczytać, aby poznać przyszłe problemy z działką i ogrodem i jak planować ogród.
Gdybyś miała pytania, chetnie pomożemy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
irek_yt 20:38, 02 gru 2011

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 29
Czy ktoś z Was próbował starać się o odszkodowanie za słupa na swojej działce?co o tym sądzi Danusia?pytam ponieważ w mojej miejscowości ktoś się ogłasza że pomaga przeprowadzić sprawę za co pobiera opłatę 50% od wartości wypłaconego odszkodowania.
Pwl 10:58, 03 gru 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
polecam ustawę http://bip.mg.gov.pl/files/upload/13423/04_05_11KRM_korytarze_przesy%C5%82owe_ca%C5%82osc.pdf

To że się ogłasza nie znaczy że jest skuteczny, chyba że jest tzw. "dogadany" z sędzią bo w
mniejszych miejscowościach takie procedery są wciąż na porządku dziennym. Tak, tak... Najlepiej
popytaj kto miał takie sprawy w Twojej miejscowości i jeśli kończyły się pomyślnie to warto spróbować.
Na słupy z tzw. dawnych lat dokumentacji i decyzji administracyjnych na pewno już nie posiadają i w
sądzie ciężko im się wybronić. Gorzej jeśli zakład będzie dysponował dokumentami np. poprzednich
właścicieli nieruchomości oraz tym że decyzja o przebiegu linii została wydana i nie była kwestionowana.
Ja spotkałem się z przesuwaniem słupów przy wymianie na nowe, wtedy linia energetyczna była prowadzona
tak jak powinna. W razie niepowodzenia możesz domagać się zapłaty za służebność gruntu za max
chyba 10 lat wstecz i potem corocznie. Najlepiej udać się do osoby zorientowanej w sprawie po zwykłą
poradę prawną a w innym wypadku - puścić pnącze.
____________________
paweł
Gardenarium 11:27, 03 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na naszym forum Jagna ma słupy. Ja nie znam przepisów ale może link Pawła pomoże.
A ja wyślę link do Jagny.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagna 13:16, 03 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
No mam i sama pusciłam w tym roku na nim Winobluszcz. Dostałam fajny przepis zeby ziele sie łdnie wspinało po nim, a nie opadało. Trzeba słup spryskać nawozem.
Za rada Danusi miedzy słupem a domem będzie postawiona wysepka z świerka i niższych roślin otoczonych wrzosami.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 13:19, 03 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Z tym odszkodowaniem to nie ma tak hop siup szczególnie jeśli stoi tam od lat. Z tego co się orientowałam to szansa w moim przypadku żadna, bo dłup stoi tam od początku lat 70. Wtedy były inne uregulowania prawne.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies