Gdzie jesteś » Forum » Wymienię » Liliowiec cytrynowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowiec cytrynowy

Gabriela 23:19, 21 lip 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zupełnie zapomniałam, że założyłam ten wątek.
Liliowca cytrynowego mam od wiosny 2013, właśnie kwitnie, a zdjęcia są w moim watku tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/919-ogrod-w-budowie-nieustajacej?page=429

Może tu Dzidka zajrzy i wklei swojego, albo ktoś jeszcze?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 23:26, 21 lip 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ozz napisał(a)
Gabrielo - a nie masz przypadkiem białych liliowców? Chętnie się wymienię za coś np. - piękne ciski kolumnowe 'Dawid', mały lilak Meyera 'Palibin i in.


Bardzo chciałam mieć białe liliowce, ale problem polega na tym, że takich naprawdę białych nie ma - są kremowe, no i mają mniej lub bardziej żółte lub zielone gardło. Zdjęcia w katalogach i internecie kłamią.
Nabyłam parę lat temu Artic Snow, który miał być biały, jest jasny, ale z białym nie ma wiele wspólnego, jest właśnie kremowy, wpadający trochę w żółć, ale taką bardziej morelową. Mogę Ci ukopać, oczywiście jesienią.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Ozz 23:39, 21 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Tak, tak - ,,białość" liliowców jest względna

Gabrielo - będę Ci bardzo wdzięczna! Choć jest cień szansy, że jak dorwę w jakiejś szkółce wcześniej to się nie powstrzymam Przypomnę się jesienią -
najwyżej się na coś wymienimy

Ja jestem zakochana w ogóle w biało-kremowych pajęczakach, ale te to już w ogóle nie do dostania. Choć w krakowskim Ogrodzie Bot. ostatnio założyli pokaźną kolekcję liliowców, może wystarczy tylko uruchomić ,,kanały"

Dzięki i pozdrawiam!
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies