Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony bałagan

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony bałagan

wanda7 14:57, 06 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Dziewanny to rosliny, które także u mnie co roku wysiewają się na rabatach. A wszystko zaczęło się od jednej sadzonki przyniesionej z łąki.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
aldonaz 17:23, 06 lut 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Witaj Alicjo, podoba mi się Twój bałagan. Pocieszam się, że nie tylko u mnie są chwasty. Pozdrawiam
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
alicja5 19:45, 06 lut 2012


Dołączył: 05 lut 2012
Posty: 17
Witajcie Moi Drodzy Bardzo się cieszę, że zarośnięty ogród Wam się spodobał. Mam go od 10 lat, ciągle go zmieniam i z pewnością nigdy nie ukończę bo czy można zakończyć tworzenie ogrodu? Przez ten czas popełniłam wiele błędów. Sprowadziłam m.in. do ogrodu chmiel. W wielu czasopismach czytałam, że to błyskawicznie rosnące, urocze pnącze. Tyle tylko, że nikt nie napisał jak bardzo jest ekspansywny. W tej chwili biegam po całym ogrodzie i wycinam, i wykopuję a niesamowicie mocne i grube korzenie traktuję toporkiem. Następny błąd to próba, zbudowania oczka wodnego o dość dużej powierzchni ( ok.80mkw) i naturalnym dnie. Zamówiliśmy "ciężki sprzęt" do wykopania niecki, uformowaliśmy brzegi a dno i boki wyłożyliśmy gliną. Wtedy jeszcze mieliśmy wodę na tzw. ryczałt, więc napełnienie oczka nie stanowiło problemu. Rośliny wodne i przybrzeżne przyniosłam z pobliskich strumyków i rozlewisk rzeki Warty. Koledzy synów zaopatrzyli nas w tutejsze ryby. Wszystko było super do czasu gdy okazało się, że mimo gliniastej gleby woda ucieka. Obecnie mam w ogrodzie "dziurę", która zarosła irysami wodnymi i trzciną. Zamierzam kupić w tym sezonie folię ale zdaję sobie sprawę, że poprawianie czegoś jest zawsze trudniejsze, niż tworzenie od początku. Ale spróbuję i obiecuję, że będę robić zdjęcia z postępu prac. A odnośnie dziewanny, na którą zwróciliście szczególną uwagę, dodam, że przyniosłam z przydrożnego ugoru trzy niewielkie roślinki. Przyjęły się i w pierwszym roku zakwitły ale w następnym roku było ich ztrzęsienie. Gdy już przekwitły ( starałam się nie dopuścić do zawiązania nasion) i uschły, okazało się, że pod ich zwiniętymi liśćmi, przygotowują się do zimowego snu ogromne ilości biedronek. Pozdrawiam Wszystkich ciepło w ten mroźny wieczór!!!
____________________
majkel0326 11:42, 07 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
A to moja córka na tle dziewanny w ogrodzie Alicji Są piękne i na prawdę robią duże wrażenie.





Z resztą nie tylko dla bujnej dziewanny lubię odwiedzać ogród Alicji. Można tam zobaczyć wiele pięknych kwiatów,nawet niekoniecznie tych bardzo wyszukanych. Ja jestem fanką szczególnie jej cudnych naparstnic,orlików oraz wspaniałych tulipanów i nigdy nie wychodzę od Alicji z pustymi rękami To właśnie z jej ogrodu mam u siebie niezapominajki,paprocie,trawy ozdobne,migdałki,trzmielinę i wiele innych Poza tym mamy wielką frajdę z dzielenia się takimi roślinami,których mamy w nadmiarze. I chyba właśnie o to chodzi,prawda?
____________________
Maja - Moje roślinki
alicja5 22:22, 08 lut 2012


Dołączył: 05 lut 2012
Posty: 17
Dzięki Maju, dzięki Wiele ogrodów z pewnością zyskuje dzięki wymianie roślin. Dobrze, że "ogrodomaniacy" nie są z reguły zadrośni o swoje skarby. Ja też uwielbiam wypady do Twojego ogrodu No i nasz coroczny rytuał - GARDENIA - czyli sezon czas zacząć!!!
____________________
alicja5 00:35, 30 maj 2012


Dołączył: 05 lut 2012
Posty: 17
Serdecznie witam po chwilowej nieobecności Niestety, praca, którą wykonywałam w okresie zimowym, skutecznie uniemożliwiała mi aktywne uczestnictwo na OGRODOWISKU. Na szczęście, sytuacja się zmieniła i już się melduję Chciałabym wrzucić kilka zdjęć (aktualnych) ale coś mi się wydaje,że mogę mieć problem. Są to zdjęcia z telefonu a wiecie - różne kabelki (takie jak USB)- mnie przerażają Jeśli nie dam rady - to przepraszam. Jutro córka mi pomoże...................... oj,chyba jednak bez pomocy nie dam rady
____________________
Mille 00:43, 30 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Witam nocną forowiczkę Może jednak uda się coś wrzucić?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
alicja5 00:53, 30 maj 2012


Dołączył: 05 lut 2012
Posty: 17
Hej! A ja myślałam, że to tylko ja "buszuję" po nocy Ale miło mi, że Ludzie o takich samych zainteresowaniach, też nie śpią. Niestety, próbowałam wrzucić zdjęcia i nic z tego. Muszę poczekać do jutra (bo obecnie jestem w pracy) a wtedy córka lub synowie mi pomogą.
____________________
monteverde 00:54, 30 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Alicjo nie martw się kabelkami, od tego są młodzi mają to we krwi, przypomniałam sobie Twój ogród, dobrze ,że wróciłaś, czekam na nowe fotki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mille 01:03, 30 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
W takim razie wrócę tu jutro zobaczyć co nowego w ogrodzie. Dziś juz padam Miłej nocy!
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies