Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Roślinna oslona przy tarasie

Pokaż wątki Pokaż posty

Roślinna oslona przy tarasie

ocia79 19:39, 06 lut 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Witam,

korzystajac z dlugich zimowych wieczorow, planuje ogrodowe male rewolucje u siebie.

Szukam czegos ciekawego aby oslonic sie od sasiadow i ulicy gdy siedzimy na tarasie.Nie musi byc to w sumie az takie wysokie(chos nie wykluczam tez takiej opcji)

Chce wsadzic cos na skraju skarpy.

Mialam propozycje drzew ( po 2-3 szt po kazdej stronie) np śliwa Pissardii lub robinia Umbraculifera,lecz nadal szukam.

Ogrod moj jest w stylu minimalistycznym.Jesienia posadzilam kolo fontanny rabate z traw ozdobnych.Z przodu domu pod plotem posadzilam 10metrowy rzad rozplenicy japonskiej.

Zastanawiam sie co moglabym posadzic na tej skarpie by sie troche oslonic czy iglaki czy moze tez jakies trawy ozdobne?Co myslicie?



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Gardenarium 19:48, 06 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam na Ogrodowisku.
Robinie zdecydowanie odradzam, już dawno się do nich zraziłam, a polecam jak najbardziej wiśnie Umbraculifera po obu stronach schodów.

Oprócz traw (koniecznie co najmniej po kilkanaście jednego rodzaju) możesz posadzić trzmieliny kolorowe zimozielone i dla koloru berberysy cięte w kule oraz tawuły japońskie też cięte.

Popatrz w ogród Richiego http://www.ogrodowisko.pl/watek/1391-wizytowka-ogrod-w-tarnowie

Wklejaj zdjęcia prościej po prawej jest napis "wgraj zdjęcie" przez nasz automat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ocia79 19:54, 06 lut 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Dziekuje za rade z wklejaniem.

Lece do Richiego.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Gardenarium 20:01, 06 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
On ma sporo skarpy i ładnie ją postopniował. A mamy też jeszcze wątek o skarpie.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/246-skarpa-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ocia79 20:08, 06 lut 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Piekny ogrod Richiego.

Skarpa i dol ogrodu bardzo podobny do mojego.

Ze mna jest taki problem, ze ja to bym chciala ogrod praktycznie bezobslugowy ale jednoczesnie interesujacy.

____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
alinak 20:22, 06 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
z tym słowem bezobsługowy to zawsze jest większy problem . no nie wiem ? , ale witam na ogrodowisku. pergola gdyby była większa to można na nią puścić pnącza i już masz osłonę. na podobnej skarpie u mnie same bezobsługowe ......a jednak o nie też trzeba o nie dbać
wkleiłam ci fotki u mnie w wątku na ostatniej str., bo nie będę zaśmiecać ci wątku.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
ocia79 20:31, 06 lut 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Wiem, wiem nie ma "bezobslugowych" ogrodow.
Dziekuje za fatyge.Ide zobaczyc zdjecia.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
ocia79 20:34, 06 lut 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Pergole planuje w tym roku zrobic po bokach.Nawet juz wsadzilam w zeszlym roku po jednej stronie Glicynie aby juz rosla.
Podobaja mi sie nasadzenia jedno - dwugatunkowe.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Madzenka 20:36, 06 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Chyba bezobslugowy sie nie uda Jesli ma być piekny to wymaga pracy i miłosci lub wyspecjalizowanego ogrodnika
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ocia79 14:16, 07 lut 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Piekny ogrod to ciezka praca i milosc jak to napisala Marzena.Ja niestety nie kocham pracy w ogrodzie,przyznaje sie bez bicia.Na roslinach sie nie znam.

Slabosc mam do traw ozdobnych.Tak jak planowalam, ze w moim ogrodzie prawie nie bedzie roslin tak jesienia zakupilam pare traw i posadzilam (zobaczymy na wiosne czy sie przyjely).Gdy przegladalam zdjecia i opisy traw to wiedzialam, ze to sie nie skonczy na paru sztukach.

Tak teraz jak ogladam Wasze ogrody to jestem zachwycona efektem.

Dzis poszukam jakies trawy ktore moglyby mi sluzyc jako oslona.Chyba, ze posadzic tam jakies iglaki,krzewy ??Nie to chyba nie jest dobry pomysl.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies