Gdzie jesteś » Forum » Róże » Jak zabezpieczyć róże na zimę - zimowanie, ochrona róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zabezpieczyć róże na zimę - zimowanie, ochrona róż

Gardenarium 17:07, 17 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pokaż jak wyglądają róże, ponieważ to ma zasadnicze znaczenie, czy są zielone i zdrowe, czy są porażone przez choroby.
Nic nie obcinaj, nic nie usuwaj poza chorymi liśćmi.

Przeczytaj jeszcze ten artykuł

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/209-przygotowanie-roz-do-zimy

Jest za wcześnie, dopiero pierwszy przymrozek, nie gorączkuj się z tym obrywaniem Same spadną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ashka 11:56, 18 lis 2018

Dołączył: 14 paź 2017
Posty: 13
Dzień dobry,
z braku czasu dopiero wczoraj przesadziłam młode róże (cześć to wiosenne nasadzenia, inne to z zeszłorocznej jesieni)
pytanie moje, czy powinnam je teraz dobrze podlać, czy mróz im wtedy nie zaszkodzi?
Anda 12:25, 18 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Ashka napisał(a)
Dzień dobry,
z braku czasu dopiero wczoraj przesadziłam młode róże (cześć to wiosenne nasadzenia, inne to z zeszłorocznej jesieni)
pytanie moje, czy powinnam je teraz dobrze podlać, czy mróz im wtedy nie zaszkodzi?


Powinnaś je dobrze podlać, tak aby korzenie mogły dojść do wody i do gleby. Oczywiście powinnaś je też od razu przyciąć i zakopczykować, czyli potraktować jak róże z gołym korzeniem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ashka 13:57, 18 lis 2018

Dołączył: 14 paź 2017
Posty: 13
Dziękuję!
opola 20:45, 03 lut 2020

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 1
Witam!
Kiedy mam zdjąć z róż posadzonych w listopadzie włónkinę? Róże już mają wypuszczone liście!!!
Gardenarium 23:25, 03 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Różom robi się na zimę kopczyki z ziemi, włóknina była niepotrzebna, ale skoro jest, to musi zostać aż będzie ciepło czyli noce bez minusów.. Włóknina grzeje, słońce grzeje, róże rosną a to jest niedobre bo jak przyjdzie minus 10 stopni to młodziutkie listki pomarzną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies