Gdzie jesteś » Forum » Róże » Jak ciąć róże? Cięcie róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak ciąć róże? Cięcie róż

Anda 17:13, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
anetiqa napisał(a)
Witam, chciałam zapytać, czy jest jakaś technika cięcia róż? Ja mam różne odmiany, kupowane w marketach, dobierane bez żadnej wiedzy. I teraz mam problem, bo nie pamiętam nazw. Czy jak jest duża róża , krzaczasta to mogę z niej zrobić pnącą? Na jaką wysokość przyciąć inne?


Z krzaczastej raczej pnącej nie zrobisz, ale możesz ją poprowadzić na podpórce, jeśli jest duża.
Jeśli chodzi o cięcie, to lepiej przyciąć krócej niż zostawić zbyt długie gałęzie. W marketach sprzedawane są często róże wielkokwiatowe, a te tnie się krótko. Jedynie pnących nie powinnaś ciąć krótko.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Manalena 11:11, 15 lip 2019


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Jedna z moich róż wielkokwiatowych- wypuściła z gałązek przycietych na wiosnę-długie,chude pędy. Co powinnam z nimi zrobic?
____________________
Ogród dla zapracowanych
Anda 07:49, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Manalena napisał(a)
Jedna z moich róż wielkokwiatowych- wypuściła z gałązek przycietych na wiosnę-długie,chude pędy. Co powinnam z nimi zrobic?


Czy mogłabyś wrzucić jej zdjęcie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
paola1a 15:26, 23 lip 2019

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Czy róże Munstead Wood przycina się po kwitnieniu?
____________________
Prostokątna rabata
Anda 16:14, 23 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
paola1a napisał(a)
Czy róże Munstead Wood przycina się po kwitnieniu?


Tak.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
paola1a 11:47, 28 sie 2019

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dzięki za odpowiedź....sezon urlopowy więc rzadko tu zaglądałam. A jakieś konkretne wskazówki? Do jakiej mniej więcej wysokości??? Czy ograniczyć się jedynie do wycinania przekwitłych kwiatów/?
____________________
Prostokątna rabata
malgol 12:57, 28 sie 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Anda napisał(a)


Tak.

Ewuś,ale tak nad ziemią czy tylko przekwitnięte kwiatki?Moja drugi raz kwitnie i co z nia póxniej zrobić?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 15:18, 28 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Paola1a i Malgol, w sezonie obcinamy jedynie kwiaty do pierwszego lub drugiego pięciolistka. Jeśli róża wypuszcza baty, to można je przyciąć na wysokość krzaczka przed zimą, żeby się nie łamały.

Mocne cięcie robimy dopiero wiosną
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 10:37, 08 gru 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Czy mogę teraz ciąć róże? Wiem, że to nie jest dobry termin, ale na wiosnę nie będę mieć czasu a róż mam sporo. U mnie temperatura jest cały czas na plusie i tak ma być cały grudzień. Czy ktoś to wcześniej robił? Czy mogę chociaż powycinać stare pędy?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 11:01, 08 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Violu, ja nie radzę. Po cieciu możesz je pobudzić, zwłaszcza na plusowych temperaturach. O wycinaniu starych pędów w ogóle nie myśl. Zanim się zabliźnią rany może przyjść mróz i wejść, i rozsadzić tkanki.
Nawet tu gdzie mieszkam zalecane jest cięcie wiosenne, a mam jednak przeważnie trochę cieplej niż w Wielkopolsce.

Wiem, że niektóre Ogrodowiczki tną jesienią i strat nie mają, jednak to zawsze jakieś ryzyko. Decyzja należy do Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies