Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mój pierwszy ogród warzywny

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój pierwszy ogród warzywny

Gardenarium 16:07, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapomniałam o najnowszym artykule Popcarol
Warzywnik we własnym ogrodzie

Polecałabym borówkę amerykańską

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:31, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj znalazłam ciekawą stronę. Pokazuje ona jakie warzywa się lubią, co dobrze wpływa na smak warzyw, a jakich warzyw obok siebie nie sadzić.

Płodozmian
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malvina 08:43, 10 lut 2012


Dołączył: 09 lut 2012
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedzi. Teraz będę czytać i się dokształcać

Już wstępnie wybraliśmy miejsce. Ziemia jest chyba ok, bo kiedyś poprzedni właściciele też mieli tutaj ogródek. Chyba będzie trzeba wykopać jakieś wielkie ozdobne krzaczysko, ale tak, to wszędzie jest trawka. Kompostu nie mam, ale może faktycznie jakoś da się tą ziemię użyźnić.

I faktycznie, z tymi kwiatkami to jednak dobry pomysł. Nawet bym nie pomyślała, że są takie potrzebne!

Borówkę chyba też posadzimy. Wczoraj współogrodnik wpadł na taki pomysł.

A z sadzeniem jak to jest? W internecie przeczytałam, że wiele roślin trzeba sadzić już w kwietniu. Sadzicie? Rozmawiałam z mamą przez tel. i mówiła, że to za wcześnie, że najwcześniej na początku maja jak już się ociepli. Gdzieś wyczytałam, że zanim się coś posadzi ziemia musi się nagrzać przynajmniej do 7 stopni.
____________________
hanka_andrus 08:55, 10 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
malvina napisał(a)


Chyba będzie trzeba wykopać jakieś wielkie ozdobne krzaczysko, .


Jeżeli jest to wielkie ozdobne krzaczysko, to może trzeba zostawić? Wiesz co to? Zrób zdjęcie, to może po sylwetce rozpoznamy , co to za okaz.
Całe szczęście, że nie wszystkie rośliny sadzimy w jednym czasie, Stopniowo będziesz robić grządki i dosiewać.....
Na naukę masz chwilę czasu - wpisujesz nazwę rośliny i w necie dostaniesz na pulpit warunki uprawy i wygląd, jaką ziemię lubi itd.
Skoro był tam już ogród, to nie jest źle. Przekopać głęboko i po 2 tygodniach można już działać z wysiewem. Jak zejdzie śnieg . Przykryj tę część czarną folią, a jak nie masz to i jasną - tylko ją trzeba zacienić czymś, kartonami na przykład. Wtedy po tygodniu będzie lżej kopać.
Powodzenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Neska 15:59, 10 lut 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Jeśli boisz się, że coś Ci może podmarznąć dobrze jest przykryć białą włókniną. Ja przykrywam włókniną ogórki. Wschodzą szybciej, bo jest im cieplutko.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
monteverde 22:44, 10 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Malwina, szkoda,że nie ma zdjęcia miejsca gdzie chcesz robić warzywnik, no i tego" krzaczora" jak go nazwałaś, bo to może jakiś cenny okaz, Hania ma rację, zrób zdjęcie, a co do wysiewów to nie wszystko w maju w marcu, marchew, pietruszka, rzodkiewka, po 15 maja siejesz dynie, kabaczki, rozsady jak kalafior kapustę itd. Najpierw przygotuj ziemię
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 18:25, 13 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, jak dziewczyny radzą, teraz rób plan, a potem przygotuj glebę do zasiewów. Dopiero wtedy sadź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies