Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wysublimowany szpalerek

Pokaż wątki Pokaż posty

Wysublimowany szpalerek

Justynna 15:11, 27 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 42
Witam Wszystkich wiosennie i radośnie. Ogród Szefowej jest obłędny, a wysublimowany szpalrek z miłorzębów to czysty szczyt perfekcji , który jest powodem mojej bezsennosci .Mam ogromny problem z wyborem rośln i zaprojektowaniem bardzo trudnego i na chwilę obecną mocno nieciekawego ogródka, na którym stoją dwa blaszane budynki magazynowe.

Chciałabym je troszkę zamaskować zasłaniajac fajnymi roślinami
Preferuję Cisy odmiana Wojtek, ponieważ rośnią bardzo płasko a wysoko i może dobrze by zakrywały blaszaki .Druga koncepcja to róze Chopin, dalej może jakieś ostrokrzewy, a może jakieś inne rośliny doradzicie ? Zupełnie nie znam odmian traw ozdobnych ,a zastanawiałam się nad ich posadzeniem
Miłorzęby cudne ,ale duża powierzchnia ścian budynków powoduje moje niezdecydowanie .Gorąco proszę o Wasze rady i sugestie


Załączam zdjęcia niewiekiej działki z którą zamierzam walczyć i nie polec !!!
Jest to dla mnie duże wezwanie proszę o wsparcie.
Justynna 15:15, 27 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 42
Joanka 15:15, 27 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Justynko.

____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Pszczelarnia 15:35, 27 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj Justynno!
Czy cisy 'Wojtek' faktycznie rosną tak płasko i wysoko? Pokazuj, pokazuj!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Justynna 17:00, 27 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 42
Dwa Cisy Wojtek prze przypadek zostały dosadzone do szpaleru Cisa Pospolitego Taxus baccata. Widoczna jest znaczna różnica, pędy są delikatne i cienkie. Rosną płaściutko jak by nie miały plecków

A oto tył drzewka


i przód





Gardenarium 18:41, 27 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, ponieważ są okna to chyba nasadzenia należy wykonać tak, aby nie wlazły z czasem w okna. Proponuję zielone ekrany z cisa, ale nie Wojtka, bo ta odmiana ma kolumnowy pokrój i znacznie więcej musisz wydać aby osiągnąć efekt bez przerw.

Nalezy sadzić cisy jeden przy drugim i ciąć je w ekran. Zajrzyj w ogród z lustrem. Gdzies od tej strony zaczyna się sadzenie i będą ekran y z cisa
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=12

Możesz puścić takie kreski z przerwami i co jakiś czas posadzić inne drzewo niż cis.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:42, 27 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pasowałoby żebyś wkleiła jakiś planik co i jak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 19:23, 27 lut 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Witaj, czy to co widać na zdjęciu to cały ogródek czy akurat nad tym fragmentem teraz myślisz? Może faktycznie rzut pomógłby lepiej rozplanować. Ja pewnie niewiele pomogę ale będę kibicować A nie myślałaś może o thuji szmaragd do obasadzenia? też jest wąska ale nie aż tak i ładny szpaler tworzy
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Justynna 19:55, 27 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 42
Dziękuję Szefowo, kocham cisy bardzo mam 28 letnie posadzone pierwsze w okolicy , tyle że nie ciętę bo mąz cenił naturalne.Robiłam projekt u niby profesjonalistki , ale kiepski był .
Radziła ,abym posadziła Cyprysiki Plumosa Aurea takie nieregularne i wkopałam niewiekie sadzonki .
Myślę ,że do wykopania -.bo szybko się starzeją i mają dużobrązowych uschniętych gałęzi od spodu????? Mam troszkę watpliwosci czy nie zadużo tych cisów , praktycznie z każdej strony ekran?
Planuje wykopać betonowe obramowanie i , bo jest szer 60 cm i to mnie też ogranicza z roślinami
Jeśli tylko zobaczę w sprzedaży kupię stożki z cisów to numer 1 !!!! ( nie wiem gdzie szukać )
Wymierzę działkę i podam gabaryty. Jestem przeszczęsliwa ,ze chcecie tak szybko pomóc .
Jestem zachwycona hortensjami , żurawkami , polubiłam bukszpany. Nie oczekuję wielkich rewelacji bo teren makabrycznie trudny , ale myslę ze coś miłego uda się wymyslić .


Tuja Szmaragd nie bardzo bym chciała sadzić bo mam na drugiej działce !!!!!!
Gardenarium 20:01, 27 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mówimy sobie po imieniu Wszyscy niezależnie od wieku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies