Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Domki dla pożytecznych owadów

Pokaż wątki Pokaż posty

Domki dla pożytecznych owadów

Gardenarium 22:56, 28 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ana_art 23:17, 28 lut 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Przepiękne te domki pierwsze wrażenie to że są niezwykle ozdobne, drugie a jak te owady tam trafią ?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 23:19, 28 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie bój nic, trafią, one szukają takich rurek i zakamarków, a złotooki po kolorze czerwonym, który przyciąga, Od razu się rozgoszczą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dajana 23:23, 28 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Wspaniale, cieszę się również ze sklepu.
Potrzebuję sporo dobrych narzędzi. Za kilka dni złożę zamówienie, a domków przydałoby mi się kilka.

Byłam świadkiem rzeczy dla mnie niezwykłej.
Dwa lata temu miałam na warzywach ogromną ilość mszyc. Myślałam że nie da mi się już uratować mojego kopru i innych warzyw. Usiadłam na murku przy ogródku zrezygnowana. Nagle nie wiadomo skąd przyfrunęła ogromna ilośc biedronek. Miałam je wszędzie obsiadły moje warzywa i zaczęły zjadać mszyce. Do wieczora nie było po nich śladu. Kochane biedroneczki

Danusiu czy można w jakiś sposób zwabić do ogrodu szpaki? Przylatują takie czarne chrząszczowate robaki i zajadają moje róże, ba one wszystko jedzą.Tak było w tym roku. Musiałam je zbierać niczym stonkę z ziemniaków o świcie kiedy jeszcze spały bo chyba wszystko by zjadły. Wiem ze szpaki je lubią, ale nie u mnie szpaczków .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
mira 23:32, 28 lut 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No, cudne domeczki

i się doczekałam - będę EKO
ale muszę poczytac dużo żeby to miało sens -
dziękuję za popularyzację tego trendu
pozdrowienia dla całej ekipy budowniczych.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 08:19, 29 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Domeczki są potrzebne, w Anglii ten temat przewija się już od lat. Cieszę się, że u nas ogrodnicy przekonują się do wspomagania ogrodu naturalnymi metodami, co nam wszystkim może tylko wyjść na zdrowie. Zamierzam powiesić kilka na mojej hidcotowej rabacie i w ogrodzie.
Największy problem mam zawsze z mszycami na różach, może ten problem z niknie wraz z zamieszkaniem większej ilości biedronek i innych drapieżnych owadów.

Dajano, nie wiem jak przyciągnąć szpaki, one się pojawiają jak widzą dla siebie pożywienie. Może same przylecą?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:24, 29 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pierwszy domek jaki sfotografowałam w ogrodzie angielskim prezentuje się przy naszej galerii dość skromnie. Pamiętam, że wtedy zastanawiałam się co to jest, ale domyśliłam się, przeglądając potem zdjęcia z Chelsea Flower Show, gdzie zobaczyłam prawdziwe cuda - wielkie wieże dla owadów.

To skromny domek


A tutaj owadzie hotele piętrowe.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:31, 29 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tutaj osiedle z owadzimi wieżowcami




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:35, 29 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nawet na pięknie zagospodarowanym tarasie przewidziano małe mieszkanka dla owadów, nawiercając otwory w kawałkach drewna i umieszczając puste rurki. Jakie to ładne.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:36, 29 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tutaj z kolei, na Chelsea Flower Show 2011 zaprezentowano wprost bajkowe domki dla pożytecznych owadów przepięknie wkomponowane w murki.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies