Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Domki dla pożytecznych owadów

Pokaż wątki Pokaż posty

Domki dla pożytecznych owadów

Gardenarium 07:49, 02 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oto on, byłyśmy razem na tej wycieczce i w tym roku znowu pojedziemy razem z "angielskimi dziewczynami"


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 20:04, 02 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pewnie prawie do tej pory już wyschnęło
Chociaż tam ciągle pada deszcz to nie wiadomo
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:08, 02 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Juzia_G napisał(a)
Danusiu te okrągłe są fajowe, bo nie widać, że to "domek". Goście będą pytać co to


Mnie się też tak wydaje. Fajne Witek już myśli nad tym w jakiej ramie je zrobić?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:42, 04 mar 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Danusiu proszę o radę - mam ochotę umiescić domek na drzewie obrośniętym buszczem


ale to jest bezpośrednio przy tarasie i nie wiem na ile takie sąsiedztwo jest dla obu stron korzystne ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 11:25, 05 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Taki bluszcz sam w sobie jest naturalnym schronieniem dla owadów, zwłaszcza bzygowatych. Może lepiej bliżej kwiatów i rabat?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 11:28, 05 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz tak jak Pszczelarnia radzi pomyśleć gdzie masz więcej kwiatów, może róż? Wejście nie na południe, żeby słońce nie grzało bezpośrednio w otwory.

Ale ładnie się prezentuje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 19:14, 05 mar 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dziękuję Ewo i Danusiu -
wylot jets na wschód , pod budką wokoło kwiatowa rabatka i róże i floksy, piwonie - przy wejsciu na taras
od strony wschodniej ten domek- zastanawiam się czy to bzyczenie nie będzie uciążliwe - bo dekaracyjnie super - zdjęcie nie pokazuje usytuowania tarasu - kiepsko pokazałam

ale Ewa mnie przekonala nie będę dublować siedliska naturalnego, jeszcze podumam - dzięki

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
bociek 19:43, 05 mar 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ha, no wlasnie mialam zapytac o wlot do domku. W artykule bylo napisane, ze powinien byc ustawiony na wschod badz zachod, a u mnie moze byc na poludnie, tak, jak maja pszczoly. Wykombinowalam sobie bowiem kilka domkow zawieszonych wokol ula. Taka kompozycja - rama z domkow dla owadow pozytecznych wokol domku pszczelego (oczywiscie nie od razu ) - ot taka pomysla. No a teraz czytam, ze od poludnia nie bardzo. Moze byc i na wschod, ale wtedy cala koncepcje diabli wezma...
A w tym "wschodnim" miejscu nie mam kwiatow, a przy ulu mnostwo....
Moze sprobowac jednak poludnie i zobaczyc, czy sie sprawdzi?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
moni 22:23, 13 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a gdzie najlepiej te hotele owadzie wieszać ?.
____________________
Mona
Sebek 09:13, 16 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zacytuję tutaj pierwszy post w tym wątku

Gardenarium napisał(a)


Miejsce gdzie ustawiamy domki:
- chronione przed wiatrem i deszczem
- słoneczne miejsce
- 1,5 do 2 m nad ziemią
- od strony wschód lub zachód
- wyraźnie widoczne wejście
- w pobliżu ulubionych kwiatów i ziół, aby zapewnić owadom pożywienie
- drzewa mile widziane
- dostępna glina, piasek i woda
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies