Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Czym zabić skutecznie wyeliminować roślinę?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym zabić skutecznie wyeliminować roślinę?

gwiazda_mohawka 21:22, 05 mar 2012

Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 11
Planuję likwidację oczka wodnego, który po wielu latach stracił urok, wokół niego na dość dużym obszarze rozrósł się barwinek, płożąca i niezniszczalna bylina. Jedynie przycinanie i wyrywanie rozłogów dawało jakiś efekt i dyscyplinował roślinę.

Czy znacie jakiś skuteczny środek, którym mogłabym spryskać barwinka i zabić go bez szkody dla innych roślin?
moni 21:29, 05 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
no naprawdę problem sporych rozmiarów
____________________
Mona
monteverde 21:32, 05 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
przytnij i posmaruj Roundapem, lub ludziom porozdawaj z korzonkami
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
alinak 22:58, 05 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
oooo z barwinkiem to się namęczyłam w tamtym roku . ale ja wyrywałam , bo pod modrzewiem nie mogłam go niczym innym załatwić . potem tylko pilnowałam pojedynczych gałązek odrostów i nawet nie odrastał zbytnio.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 23:03, 05 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musisz wykopać rośliny rosnące obok i dopiero wziąć herbicyd do rąk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 18:52, 08 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Potwierdzam za monteverde o skuteczności roundapa.
W poprzednim roku przed założeniem trawnika mąż "popsikał" tym glebę i chociaż starał się robić to ostrożnie to jednak trochę dostało się też świerkom kłującym, wieloletnim, ponad 2-metrowym... Teraz, na wiosnę widzę, że nic z nich nie będzie, są całe brązowe, do usunięcia...
Kto by pomyślał, takie duże drzewa...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
gwiazda_mohawka 20:37, 08 mar 2012

Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 11
Roundap jest skuteczny ale też nie jest biodegradowalny, jest po prostu niebezpieczny dla środowiska, dostaje się do wód gruntowych, zabija wszystko co spotka na drodze.
Dlatego miałam nadzieję, że znacie jakiś sposób na usunięcie rośliny ale też bez skutków ubocznych. Cóż będę musiała wykopać barwinka i niszczyć wszelkie oznaki odrastania.
waska 20:40, 08 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Wy mnie nie straszcie z tym barwinkiem wyrwalam go z rabaty która będę robić. Aż się boję tego dorastania.
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Gardenarium 20:45, 08 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Roundap działa na części zielone, przez korzenie nie pali roślin więc jeśli podejrzewasz, że świerki padają, to na pewno poszło coś z powietrza i pobrały igłami.
A ja bym się zastanowiła, czy to nie jest inna przyczyna? Np. za wysoki poziom wód gruntowych, przędziorki (igły sypią się).?

My proponujemy smarowanie liści barwinka - wybiórcze, a więc nie ma sposobu aby popalić inne rośliny rosnące obok.

Kiedyś była informacja, i ja taką pamiętam, że ten herbicyd rozkłada się po 3 tygodniach na pierwiastki występujące w przyrodzie, a teraz dopiero twierdzi się, że szkodzi zdrowiu.

Jeśli nie chcesz go stosować, wybierz całą glebę z barwinkiem i nawieź nowej, albo wybieraj systematycznie barwinka aż do skutku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 21:37, 08 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
No i widzisz Danusiu, i tu zaczęłam się zastanawiać, bo chyba wtedy było trochę wietrznie ale to i tak dziwne bo , np, jest 5 świerków w rządku i padł pierwszy i powiedzmy czwarty...
Igły to nie wiem czy się sypia, ale na pewno drzewka będą do wykopania...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies