Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tworzenie pięknego ogrodu na działce ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tworzenie pięknego ogrodu na działce ;)

olga_siekier... 10:34, 06 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 16
Witam wszystkich, których "podglądałam" przez ostatni rok oraz czytających i oglądających.

Ostatnio wiele zmieniło się w moim życiu (pojawiła się córeczka) i zdefiniowałam swoje marzenia i plany na przyszłość. Priorytetem stała się działka, którą odziedziczyłam po starszym małżeństwie ... chciałabym by w planie realizacji za 3 - 5 lat stała się przepięknym ogrodem pełnym kwitnących krzewów i kwiatów, które dają mi relaks i szczęście.

Założyłam ten wątek bo wiem, że macie wiele fantastycznych pomysłów i liczę na krytykę konstruktywną jak i porady

W planie jest ogród, który nie będzie wymagać dużo pracy chcę go tylko doglądać, głaskać i podziwiać

oto kilka zdjęć z zeszłego roku.

Pozdrawiam wszystkich, życząc wspaniałego sezonu ogrodowego.
bogumila 10:38, 06 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Czekamy na zdjęcia,pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
olga_siekier... 10:53, 06 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 16
oto kilka zdjęć z zeszłego roku:


na jesień rozdzieliłam bodziszka na pół i zasadziłam w dwóch różnych miejscach ciekawe czy się przyjmie



na działce jest dużo jabłonek, z którymi robimy powoli porządek



w zeszłym roku zamarzyliśmy o tym, żeby poszerzyć część rekreacyjną




w tym roku zmniejszę część warzywną na rzecz trawy, krzewów i kwiatów




połowa działki to trawa i drzewa



oto zdjęcie już bardzo aktualne - wiosenne przycięcie papierówki




krokusy i żonkile zaczynają nowy sezon, nie mogę się doczekać
majkel0326 11:10, 06 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj Olgo! Widzę,że u Ciebie też powolutku zbliża się wiosna i wypuszczają cebulowe.Bardzo przyjemnie u Ciebie,z tego względu,że wraz z działką odziedziczyłaś też "dorosłe" rośliny ozdobne i drzewa.Zawsze masz już coś na start.Jabłuszka wyglądają bardzo apetycznie Jeżeli mogę Tobie coś doradzić,to nie rezygnuj zupełnie z warzywnika,będziesz miała zawsze trochę swoich witamin Pozdrawiam gorąco!
____________________
Maja - Moje roślinki
olga_siekier... 11:18, 06 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 16
Myślę by zostawić celulę, cukinię, koperek, pietruszkę, fasolkę szparagową, tylko każdego po troszku
olga_siekier... 11:20, 06 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 16


już szykuję kwiatki moje ukochane gazanie i goździki na próbę
olga_siekier... 11:25, 06 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 16
Maju, a cynie to już wysiewać? poleciłabyś jakieś dla początkującej ogrodniczki ?
Gardenarium 11:32, 06 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam Olgo serdecznie. Dla mnie hitem w Twoim ogrodzie jest ławeczka przy drzewie - samodzielna robota męża??? i wspaniały warzywnik - będzie u nas kolejnym hitem, bo propagujemy uprawę warzyw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olga_siekier... 11:37, 06 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 16
Tak ławeczka jest wspaniała wszyscy odwiedzający na niej przysiadają, a warzywnik ... warzywnik zobaczymy jak duży będzie w tym roku

Mamy z mężem dużo zapału i planów. Teraz zastanawiamy się nad folią i korą by móc powyznaczać miejsce na krzewy i w najbliższym czasie likwidujemy namiot.
majkel0326 11:50, 06 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Moje kwiaty jednoroczne wysiałam w niedzielę,w tym też cynie.Ale niektórzy wysiewają później,od połowy marca.Ja już posiałam z dwóch względów: po pierwsze jestem niecierpliwa ,a po drugie wolę potem do gruntu wysadzać większe i silniejsze rośliny.
A ja kibicuję Twojej cukinii! Jestem fanką tego warzywa.I powiem Tobie,że w tym roku chcę ze dwa krzaczki wysiać między roślinami ozdobnymi,bo tak mi się krzaki i kwiaty cukinii podobają Widziałam gdzieś przed jakimś domem w zeszłym roku ładny klombik obsadzony właśni cukinią.Wyglądało to rewelacyjnie,a przy tym ile pożytku
____________________
Maja - Moje roślinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies