Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zagospodarować ten ugór?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zagospodarować ten ugór?

Gardenarium 07:13, 08 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja Ci nie podawałam Dorotko linka do przyszłego planu Twojego ogrodu, tylko ważne rzeczy dla początkujących, wskazówki techniczne odnośnie wytyczania rabat, przekopywania. Wszystkiego nad czym powinnaś się zastanowić przed rozpoczęciem prac w ogrodzie.

Planowanie to nie tylko narysowanie planu ogrodu, to sporządzenie listy wszystkiego, co powinno się znaleźć w ogrodzie. Ale także trzeba poznać sposoby jak to zrobić. Proszę przeczytaj te artykuły, a spojrzysz na swój ogród inaczej.

Na rysunek i plan nasadzeń to jeszcze czas jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorotyiwojtk... 13:42, 08 mar 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Danusiu! Żle mnie zrozumiałaś. Pisałam, że mam wizję, czyli wiem, co chcę/muszę mieć w ogrodzie, jak np. maleńkie ciurkadełko przy tarasie, drewutnię na drzewo do kominka, piaskownicę i grill murowany. Zanim zrobię totalną demolkę musze wiedzieć, co gdzie będzie się znajdować. Nie omieszkam Was również prosić o ew. wskazówki lub korekty. Strona techniczna tych moich zachciewajek należy do męża, taty i teścia Tylko oni tak jakoś dziwnie na mnie patrzą i wychodzi na to, że o wszystkim sama musze zdecydować i wziąć łopatę w dłoń, by ich trochę rozruszać. Artykuły przeczytałam i zleciłam moim panom ich lekturę w ramach pracy domowej....O sadzeniu roślin jeszcze nie myślę
____________________
Tinka 14:36, 08 mar 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Witaj Dorotko,chętnie będę śledzić Twoje postępy,w zakładaniu ogrodu.Pozdrawiam i życzę wytrwałości
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
dorotyiwojtk... 15:30, 08 mar 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Corel zastrajkował.... Dobrze, że córka przeszkoliła mnie w obsłudze Painta
Krótko opisze parę rzeczy. Mam dom w zabudowie szeregowej, krajny, od str. południowej. Ogród jest dość mały ok. 5 arów i otacza dom z trzech stron. Pokazana na wstępie skarpa jest od str. wschodniej i ciągnie się prawie do samego muru z betonu (sąsiedztwa się nie wybiera...). Na początku miała byc poza granią mojej działki, ale skoro pojawiła się możliwość dokupienia, to się ucieszyłam, zawsze to więcej miejsca. I to właśnie tam na dole chciałabym wyrównać teren (grysem?) i umieścić altankę i miejsce do składowania drewna. Na skarpie rośliny...., zejście po schodach, jak radził Sebek, w tym miejscu....:


Zdjęcie nr 1 (tył domu) i nr 2 (od frontu) to stan po kupnie. Trawa została posiana po tym, jak wyrównano teren wokół domu.



Cieszyłam się, że wzdłuż granicy z zajezdnią PKS mam sporo zieleni, niestety wycieli wszystko w pień, bo pył z topoli uczulał radnego ;(
Nie wiem, czy dość jasno narysowałam mój plan, ale w razie wątpliwości proszę pytać !!! Stroną frontową się jeszcze nie zajmuję


Jest tak:





A chciałabym tak:






Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to mam na ogród pociągnięty prąd na ew. oświetlenie lub pompę. Po lewej stronie, na granicy z sąsiadem jest rabatka, która ciągnie się aż do skarpy, o taka:

. Taras też jest, a przy nim "niby rabatka". Miało być to (znajomy ogród .....




..... a jest to:



Tato - sponsor większości moich pomysłów - nie był wstanie wyobrazić sobie tego zbiornika to wsypał ziemię.


Od strony rowu chciałabym posadzić tuje, bo wjeżdżając na moje osiedle, mój dom jest jako pierwszy i od tej strony wszystko i wszystkich na tarasie widać. Trochę prywatności nie zaszkodzi.... tym bardziej, że z drugiej strony sąsiad nie zgodził się na drewniane przęsła i też zagląda nam do talerzy

Domek narzędziowy zwany przeze mnie stodółką nie jest szczytem moich marzeń, ale jest niezbędny, bo nie mam piwnicy, a garaż też do wielkich nie należy. Drewutnia będzie długa, na jakieś 4-5 m i szeroka na ok. 1 m.



____________________
Sebek 23:39, 08 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz już wiem gdzie co jest

Myślę, że drewutnię najlepiej byłoby dać wzdłuż siatki z sąsiadem - za domkiem narzędziowym - stworzy taki naturalny murek, a widać go w zasadzie nie będzie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Juzia 07:54, 09 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38432
A nie będzie wam za daleko do tej drewutni?
W zimie...zaspy...i będziecie musieli drałować po te drewienko przez całą działkę. I cieżko nosić
Wiem coś o tym. My pierwszą zimę mieliśmy drewno luzem pod płotem, w samym rogu działki, bo tam miała być drewutnia. Szybko nam przeszło z tym pomysłem
Teraz mamy drewutnię z boku domu, bliziutko tylnego wejścia do garażu.
Zastanówcie się
Pozdrawiam!!!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
dorotyiwojtk... 22:02, 09 mar 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Znalazłam w internecie zdjęcie, które pokazuje w dość fajny sposób zejście i murki wykonane z kostki granitowej. Trudno jest takie cudo zrobić? Chodzi mi o ogólny zarys, nie wszystkie szczególiki


____________________
Matka 22:04, 09 mar 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
jakie fajne!chcę tak na swoja skarpę!masz więcej takich ujęć?
____________________
U Matki
dorotyiwojtk... 22:11, 09 mar 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Muszę przejrzeć mój plik z "inspiracjami".......
____________________
dorotyiwojtk... 22:12, 09 mar 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
....niestety, nie mam więcej ujęć akurat tego ogrodu ;(
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies