Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zagospodarować ten ugór?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zagospodarować ten ugór?

dorotyiwojtk... 17:50, 07 mar 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Witam wszystkich! Jestem wraz z mężem posiadaczką nowego domu. Niedługo się przeprowadzamy Wnętrze "mam pod kontrolą", ale ogród - szczególnie mniej widoczn część za domem - to obraz nędzy i rozpaczy!!! Bez komentarza zostawia ochydny, betonowy płot firmy PKS...
Jest to lekka, nierówna skarpa, na jej dole, jeszcze jakieś 3 m też dzierżawię, podobnie jak sąsiad zza miedzy W związku z tym prosze o radę - OD CZEGO SIĘ ZABRAĆ? Chodzi mi głównie o skarpę, na której chcę mieć rośliny odpowiednie do obsadzenia od strony wschodniej. Czy trawę muszę wygrać wraz z korzeniami? Teren tam jest gliniasty, a pod ziemią mnóstwo kamieni i głazów...

____________________
Sebek 19:29, 07 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj. Chciałbym wiedzieć jak daleko na szerokość sięga Twój ogród - do drzewa? Skarpy?

według mnie trzeba tam zrobić schody, aby móc zejść w dolną partię.

Trawę musisz zdjąć w całości.

Przy betonowym płocie posadź świerki serbskie i niech rosną wyyysoko -żebyś nie musiała nawet w domu widzieć tamtych jakże uroczych zabudowań
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bociek 19:34, 07 mar 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj,

Potrzeba wiecej zdjec i jakis plan dzialki, zeby Ci pomoc. Zeby zaslonic plot nalezaloby posadzic takie rosliny, ktore szybko rosna. Ja bym Ci radzila swierki serbskie posadzone stosunkowo gesto, wtedy bedziesz miala tlo do dalszych nasadzen. Co do trawy czemu chcesz ja zrywac? Trzeba ja porzadnie skosic, zwertykulowac, opryskac na dwuliscienne (uwaga na rabaty, zeby Ci cos nie wypadlo przy okazji), a potem dosiac i zastosowac dobry nawoz i dbac o podlewanie.
Zapraszam tez do dzialu Projektowanie Tam nasi spece cos Ci podpowiedza. No i ogladaj prezentowane ogrody, to skarbnica inspiracji
Powodzenia!!!!
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 19:37, 07 mar 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Oj, chyba zle zrozumialam o co chodzi z trawa....

Ale jak slusznie zasugerowal Sebek dobrze byloby ze schodami... A moze zrobic nie skarpe a murek oporowy, np. gabiony wypelnione kamieniami?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 20:38, 07 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj Dorotko

Poczytaj tutaj, wszystko odnośnie początkowych prac w ogrodzie i planowania jest zawarte w tych artykułach i zdjęciach.

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorotyiwojtk... 21:00, 07 mar 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Dziękuję za pierwsze sugestie! Jak mój 5-cio miesięczny synek zaśnie to opiszę dokładniej moje "włości" Sebku! Jesteś idolem mojej siedmioletniej córci - uwielbia czytać Twoje opisy Twojego ogrodu i to ciurkadełko.... Danusiu! Ty mój niedościgniony ideale wypowiedziałaś się o moim ogródku!!!!
P.S. Przyszłym ogródku
____________________
monteverde 21:34, 07 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witajcie czy Wasz ogród ciągnie się do rowu za drzewem czy dalej? Sebek zasugerował świerki i b. dobrze, tylko przeraziła mnie ta ilość jaka musielibyście posadzić aby zakryć cały ten płot będę odwiedzała
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
dorotyiwojtk... 22:07, 07 mar 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Gardenarium napisał(a)
Witaj Dorotko

Poczytaj tutaj, wszystko odnośnie początkowych prac w ogrodzie i planowania jest zawarte w tych artykułach i zdjęciach.

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87


Problem w tym, że mam już swoja wizję Mąż będzie miał misję!!!
____________________
Sebek 23:03, 07 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to pokaż nam swój plan
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
dorotyiwojtk... 23:38, 07 mar 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Właśnie Corela nie mogę uruchomić ;( Rozrysuję mój ogród na kartce już wkrótce.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies