Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trudne dobrego początki...mam nadzieję

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne dobrego początki...mam nadzieję

Przemek 11:11, 08 mar 2012

Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 4
Witam wszystkich serdecznie.
Po zeszłorocznej totalnej rewolucji okolic domu - mam tutaj na myśli wymianę kostki brukowej, w chwili obecnej teren przydomowy przypomina małe pobojowisko z gdzieniegdzie pozostawionymi starszymi nasadzeniami.

Pozwoliłem sobie wykonać mało profesjonalny, ale jednak projekt obrazujący stan "co jest".
Po krótce: w centralnym punkcie ogrodu ustawiona została altana nad którą z jednej strony parasol tworzy wierzba mandżurska zaś z drugiej strony zacieniają ją najprawdopodobniej 2 żywotniki olbrzymie, które posadził mój dziadek nie licząc pewnie, że osiągną tak spore rozmiary.
Trawnik rozmiarów ok. 10x10m wdłuż, którego nasadzono naprzemiennie thuje odmian: smaragd oraz nn w kolorze określiłbym to srebrnawym.Patrząc na drugą (prawą) stronę obrazka widzimy rabatę wdłuż chodnika z żywotnikami odmiany nn w kolorze złotym, tworzące gęsty żywopłot, które cięte są systematycznie w stożki i mam nadzieję będą dobrym tłem dla hortensji limelight oraz gdzieniegdzie miskantów.
Idąc chodnikiem tuż za cisem strzyżonym w kulę jest niewykorzystany narożnik (w chwili obecnej rosną tam róże w różnych odmianach i kolorach). Z tej samej strony patrząc wzwyż 2 azalie sporych rozmiarów, podejrzewam pełnoletnie przed którymi również mamy niewykorzystane miejsce.
Podsumowując - mam pewne swoje przemyślenia jak teren zagospodarować jednak bardzo chętnie posłucham wszystkich Waszych rad i "skonfrontuję" to ze swoją wizją za co z góry dziekuję.

W wolnej chwili zrobię zdjęcia dla lepszego zobrazowania terenu.

Pozdrawiam. Przemek

____________________
Gardenarium 13:00, 08 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj Przemku na Ogrodowisku, nawet z malutkiego ogródka można stworzyć wspaniałą oazę z ulubionymi roślinami, czego Ci życzę. Oczywiście postaramy się doradzić i pomóc.
Jak wkleisz zdjęcia to zobaczymy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EdytaW2 13:49, 08 mar 2012


Dołączył: 27 lut 2012
Posty: 12
Ważne gdzie znajduje się Twoje założenie ogrodowe, sfotografuj okolicę, z koncepcji czytam że to ogród miejski?
____________________
Sebek 20:59, 10 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - przedstaw nam swoje pomysły, a doradzimy czy jest dobrze, jak nie to zmienimy co nie co
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Przemek 08:53, 12 mar 2012

Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 4
Witam ponownie.
EdytaW2 ogród położony jest na wsi.
Sebek koncepcja jedynie "delikatnie nakreślona" więc pomoc ewidentnie potrzebna
Po krótce nad czym myślałem:
1. Patrząc na prawą strone rysunku - myślałem, żeby podsadzić rosnące żywotniki hortensjami odm. Annabelle bądź Limelight i gdzieniegdzie Miskantami, wszystko podsadzić trzmieliną bądź np. pachysandrą
2. Pod żywotnikami dobrze czułyby się rododendrony - myslałem żeby połączyć kolory biały z fioletem w ilości ok. 8 szt. tyle spokojnie powinno się zmieścić, a wszystko posdadzić hostami
3. wokół trawnika gdzie rząd thuj chciałbym stworzyć rabatę szerokości ok. 1 m żeby zbytnio nie wchodzic w trawnik i zostawić dzieciom pole do zabawy. Co miałoby się znaleźć na rabatach do końca nie wiem, aczkolwiek w narożniku po lewej chciałbym posadzić małe drzewko o kontrastujących liściach - myślałem o więzie Wredei.
To tak po krótce gdyż zostanie jeszcze sporo miejsca do zagospodarowania o którym wyżej nie wspominam.
Obiecuję wstawić zdjęcia jak tylko znajdę więcej czasu.

Pozdrawiam i dziekuję za odzew
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies