Gdzie jesteś » Forum » Natura » Suche kwiatostany

Pokaż wątki Pokaż posty

Suche kwiatostany

Matka 01:03, 02 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
tak się tylko wtrącę, kuzynka mi podpowiedziała, że do podłoża storczyków warto dodać trocin-ale nie wie czy są to jakies specjalne-podobno kwitna jak bomby zegarowe wtedy, ale czy to prawda...nie sprawdzałam
____________________
U Matki
Gardenarium 01:07, 02 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podłoże do storczyków jest takie porowate, kawałki różne, ale co do trocin nie wiem co o tym sądzić. Czy ona próbowała, czy te trociny byly przekompostowane?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olga_szopa 01:10, 02 sty 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Już chyba nie będę inwestować w storczyki,martwią mnie niepowodzenia roślinne.Jak kot mi obżarł wszystkie fiołki afrykański to co innego,ale taka bezradność w ratowaniu roślin nie działa na mnie dopingująco.
____________________
Zakątek Olgi
Gardenarium 01:11, 02 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Olga, może zalewasz? One nie lubią dużo wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 01:19, 02 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
gardenarium napisał(a)
Czy ona próbowała, czy te trociny byly przekompostowane?


no właśnie tego nie wiadomo, czy były zwykłe czy przekompostowane-ma się dowiedzieć czem prędzej. Bo moje jakies liche nie kwitna juz chyba ponad rok!a przesadziłam w odpowiednie podłoże i...niciale liście i korzenie zielone więc nie wyrzucam jeszcze!może na wiosnę się obudzą bo na zimę patzreć pewnie, jak i ja, nie moga
____________________
U Matki
olga_szopa 01:28, 02 sty 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Wiesz Danusiu myślę, że nie zalewałam ich.Raz w miesiącu zanurzałam doniczkę w wodzie z nawozem,odciekały i znowu za miesiąc,może okno nieodpowiednie,bo jedno od północy,drugie od południa ,może trochę je przechłodziłam w zimie jak wietrzyłam,chociaż zdejmowałam je z parapetów.No trudno tak czasem bywa,że nie wszystko się nam udaje.
____________________
Zakątek Olgi
Gardenarium 17:04, 02 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to dobrze robiłaś, czego im brakowało? nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:08, 19 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szczeć barwierska - Dipsacus fullonum



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaska_kadysz... 22:21, 19 sty 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Mam w dużych ilościach podobny egzemplarz - szczeć, ale nie jestem pewna jaka. Jest dwuletnia, i bardzo łatwo się rozsiewa. Jest to plusem, ale także minusem. Ciężko ją usunąć, bo jest kłująca. Za to, gdy kwitnie zlatują się do niej masy motyli. Mam u siebie taki zarośnięty zakątek, w którym pozwalam jej się rozprzestrzeniać. Ma fioletowe kwiaty.. z resztą jak widać:


Uploaded with ImageShack.us
zdjęcie z wikipedii
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
Gardenarium 19:17, 20 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To ta sama
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies