Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kawałeczek słonecznego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kawałeczek słonecznego ogródka

Basia32 21:03, 29 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Hmmm, wizję powiadasz. Nie mogę odszukać jakiegoś przykładowego zdjęcia na necie, ale podoba mi się coś takiego jak opisałam wyżej. Tzn. na ostatnim planie tuje, przed tujami "jakieś" krzaczki lub inne roślinki niższe od tuji i to zamknięte w rabacie podsypane korą. Tylko "jakieś" no właśnie. Jakie? Tego nie wiem... Liściaste? Iglaki? Wolałabym liściaste, uwielbiam na wiosnę ostro przycinać krzewy, aby się fajnie zieleniły i gęstniały, takie moje lekkie zboczenie Lubię małe gęste kulki. A wzdłuż chodnika może iglaki miniaturki. Tylko czy rabata z tujami powinna się łączyć z tą wzdłuż chodnika, tego nie wiem. Co myślisz?
kaisog1 21:21, 29 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Co do łączenie rabat... jeżeli nie schodzicie z chodnika na trawę to można. Szczerze Ci powiem, że największy problem stanowi ten słup

Poszukaj w necie co Ci się podoba, albo tu na forum i wklej. To co opisałas to standart, chodzi o więcej informacji. Może jest coś co chcesz przenieść do swojego ogordu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Basia32 21:53, 29 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57

Zdjęcie umieszczone przez Danusię na wątku o podjazdach - ciekawe rozwiązanie, chyba nie trzeba korować...
Basia32 21:55, 29 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57

Zdjęcie Wieloszki na tym samym wątku - może umieszczę wzdłuż chodnika coś szczepionego na pniu, a pomiędzy coś mniejszego? Sama nie wiem
Basia32 21:57, 29 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57

Zdjęcie Zagi . Też fajne "coś" wzdłuż podjazdu, ale ja nie chcę się w kamyki bawić, po pierwsze finansowo mnie nie stać, bo kamulcy wejdzie sporo, a po drugie więcej pracy...
kaisog1 22:49, 29 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
no to śa bardzo fajne rozwiązania i proste. Tylko pamiętaj o tym, że każda forma typu stożek czy kula są drogie. Pisze oczywiście o kulach i stożkach bukszpanowy lub cisowych.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 23:59, 03 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
pod względem finansowym najtańsza będzie wersja 3, bo tawuły kosztują kilka złotych
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies