Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kawałeczek słonecznego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kawałeczek słonecznego ogródka

Basia32 21:02, 19 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Witam
Dostało mi się kawałeczek ogrodu (wspólnota z teściami ) i mam tysiące wizji i ogromny problem co wybrać. Jestem kompletna amatorka i proszę o pomoc. Nie mam czasu i doświadczenia, żeby spędzać w ogródku dużo czasu, więc chcę go tak zagospodarować, aby był ładny i nie wymagał dużo pracy w przyszłości. Aczkolwiek coś tam jestem w stanie się poświęcić dla dobra wyższego.... A więc stanowisko słoneczne, wkoło tuje, no i właśnie chcę coś zdziałać na środku. Jakaś rabata. Bardzo podoba mi się tawuła grefsheim i tawuła van houtte'a, migdałek (ale krzew, nie szczepiony) i bukszpan. Czy z tego da się coś wykombinować???? nie wiem co jeszcze do tego dołożyć.... Uwielbiam funkię, ale chyba za dużo słońca jak dla niej. Poradźcie, proszę.
Gardenarium 21:18, 19 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Basiu.
Postaraj się sadzić jak najmniej roślin wymagających ciągłego skubania, wycinania przekwitniętych kwiatostanów, czyli bylin kwitnących.

Zainwestuj w rosliny zimozielone jak trzmieliny Fortunego, bukszpany, ostrokrzewy "Golden Gem" (żółte).
Posadź sporo krzewów, to tylko cięcie raz w roku zrobisz i spokój. Posadź też trochę iglastych , może miskanty? (przytniesz raz).

Dla amatorów mam artykuł

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/208-latwe-ogrodnictwo-czyli-pierwsze-kroki-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia32 21:29, 19 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
no tak, ale aż tak leniwa nie jestem i te moje tawuły grefsheim i van houtte'a oraz migdałek i bukszpan mogę uprawiać, bo są super, jak dla mnie.... chodziło mi o to, że jestem za leniwa na kwiatki - tulipany, astry, bratki, cynie i tym podobne rzeczy.
Basia32 20:58, 27 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
No i właśnie, wracam do tematu. Narysowłam odręcznie taki sobie prymitywny projekt, ale w pełni oddaje stan faktyczny. Nie naniosłam tylko kierunków, ale tam gdzie jest brama, to mniej więcej północny zachód, z naciskiem na północny. Chodnik-podjazd prowadzi do domu i dalej do garażu. Troszkę niekształtna ta moja działeczka . Wymiary, upraszczając do powiedzmy kwadratu, to mniej więcej 10m x 15m (długość chodnika to około 10 metrów). Zrezygnowałam z pomysłu tworzenia czegoś na środku i pomyślałam, żeby zrobić coś w miejscu pytajników. Czyli, przed tujami chcę nasadzić jakieś krzaczki, roślinki i zasypać korą (tylko jaka szeroka ta "rabata" powinna być, aby nie szpeciła?) . Wzdłuż chodnika z obydwóch stron jakieś miniaturki iglaków??? Tylko nie wiem czy to w formie rabaty wzdłuż chodnika, czy pojedyncze krzaczki w trawie. Oczywiście planuję obrzeża trawnika w ostry kant )) I nie wiem, czy połączyć rabatę przed tujami z tą wzdłuż chodnika? Będę baaardzo wdzięczna za pomoc każdemu, kto zechce tutaj zajrzeć i podzielić się swoimi uwagami. Bo ja raczej z projektowania to średnio zdolna jestem...
Basia32 21:39, 27 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Aha, jaki nawóz polecacie do mojego zakładającego się ogrodu???
Basia32 21:59, 28 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Nikt mi nie pomoże???
kaisog1 22:37, 28 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj,

Daj zdjęcia będzie łatwiej
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Basia32 12:36, 29 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Basia32 19:30, 29 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Jutro jadę kupić jakieś krzewy, ale nawet nie wiem co...
kaisog1 20:19, 29 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A masz jakąś wizję gdzie co i jak?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies