Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Róża chińska - mszyce?

Pokaż wątki Pokaż posty

Róża chińska - mszyce?

czarnula 23:33, 27 mar 2012

Dołączył: 23 mar 2012
Posty: 17
Kupiłam przez allegro różę chińską pełną, przyglądłam się jej i zauważyłam małe robaczki wyglącające jak mszyce. Jak je zwalczyć??
Gardenarium 06:54, 28 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na mszyce kup delikatny środek w aerozolu, którym można popryskać w domu. Albo coś w butelce " z psikaczem" - np Aphisol Bio AL firmy Target

Pytaj w duzych marketach budowlanych także o środki firmy Bayer - w aerozolu.



Natomiast pryskając na roślinę, najlepiej ją wynieść z domu na ten czas, ponieważ środki chemiczne mają nieprzyjemny zapach i szkodzą zdrowiu.

Nasze babcie stosowały wyciąg z papierosów, ale nie wiem czy jest skuteczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czarnula 20:07, 30 mar 2012

Dołączył: 23 mar 2012
Posty: 17
po mszycy juz nie ma śladu tata mi je opryskał i jest oki
Gardenarium 15:19, 29 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Qkiller85 napisał(a)
Witam mam straszny problem z takim robactwem (wrzucę fotkę) używałem już sprajów na mszyce które doradziła mi pani w kwiaciarni po wcześniejszym pokazaniu robali ale preparat zniszczył i liście i robale jednak gdy liście odrosły robale znów sie pojawiły normalnie jak by żyły w roślinie zawsze gdzie ma pojawić sie kwiat albo rozkwita jest tam ich pełno pomożecie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Qkiller85 15:20, 29 gru 2014

Dołączył: 29 gru 2014
Posty: 4
rozark 15:20, 29 gru 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
powiedziałabym ze to mszyca - próbowałaś/łeś utopić?
____________________
pozdrowionka
Qkiller85 15:20, 29 gru 2014

Dołączył: 29 gru 2014
Posty: 4
że niby jak utopić??
Gabriela 15:20, 29 gru 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Klasyczne mszyce.
Utopić, czyli zanurzyć całą zieloną część rośliny w wodzie z płynem do mycia naczyń, potem spłukać prysznicem. Bryłę korzeniową owinąć dobrze folią, żeby zapobiec wypłukaniu ziemi.
Jeden taki zabieg nie wystarczy, powtórz go po kilku dniach. A do gleby wciśnij jakieś pałeczki z preparatem na owady ssąco-gryzące, teraz nie pora na pryskanie roślin, bo nie można ich wynieść na zewnątrz.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Qkiller85 13:36, 30 gru 2014

Dołączył: 29 gru 2014
Posty: 4
no niby można by spróbować utopić tylko że moja róża jest dość duża więc nie wiem gdzie miał bym topić tego krzaka co do pałeczek to poszukam coś dzięki za odpowiedzi a i przepraszam za dubla z postem
Gardenarium 16:59, 30 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz zakupić środek na mszyce do stosowania w domu, zapytaj w jakimś OBI- czy innym sklepie, są takie środki i po sprawie. Mszyce dość łatwo wytępić. Nie top krzewu skoro taki duży Provado Combi Pin jest do domowego zwalczania. Na czas oprysku wynieś na werandę czy gdzieś żeby nie prysnęło na jedzenie czy ubranie albo zabezpiecz folią, potem ją wyrzuć.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies