Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

monteverde 01:15, 13 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja Bogusiu mam praktycznie 2 parapety gdzie mogę coś postawić,ale tam stoją storczyki, hoja japońska i dzika róża,więc raczej wszystko kupuję,nasiona tylko na bezpośredni wysiew wprost do ogrodu)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
tyna 09:07, 13 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Bogda, jak Ci nie wyjdzie begonia, to się nie martw Strasznie jest trudna w takiej hodowli....ja już się nie bawię.... No, ale jak juz wyjdzie, to dopiero będzie cały ogródek kolorowy
____________________
pozdrawiam :)
Matka 10:30, 13 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Aniu, ja z parapetów poprzenosiłąm wszystkie moje domowe w inne miejsca, więc luz...zobaczymy. Też kupiłam takie co od razu do gruntu, ale takie sianie też lubię

Tynko, wiem, że z tą begonią może mi się nie udać, bo to raczej nie dla amatorów, ale może coś wylezie!

ale najlepsze jest to, że u mnie ....Uwaga:



ŚNIEG ZNIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
____________________
U Matki
tyna 10:33, 13 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Bogusia, u mnie dzisiaj właśnie z rana dopadało śniegu, ale teraz tez już znika....
A wczoraj cały dzień padał deszcz.....;(
____________________
pozdrawiam :)
Matka 10:37, 13 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
wczoraj słyszałąm, że 2 tygodnie ciepła ma być!oby potem mrozy nie wróciły!

Ja juz nie chcę tej zimy!zróbmy coś z tym!
____________________
U Matki
Niage 13:52, 13 sty 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Bogda, warto siać i robić swoje sadzonki, zwłaszcza roślin wieloletnich. Ja jednorocznych już nie sieję, chyba, że bezpośrednio do gruntu np. aksamitki (nie każdy lubi ich zapach, ale bardzo wdzięczne i długo kwitnące). Jednoroczne wymagają sporo zachodu i odpowiednich warunków, dalej pikowanie, potem przesadzanie do malutkich doniczek, później dopiero na miejsce stałe. W domu mam za ciepło. Mam w ogrodzie trzeci rok jeżówkę purpurową z własnego siewu, która się już fajnie rozrosła. Siałam też lawendę. W pierwszym roku nic mi nie wzeszło, ale dlatego, że będąc w niewiedzy nie poddałam nasion stratyfikacji (powinny być ok. 3 m-cy w zamrażarce). Uczymy się na błędach. W ubiegłym roku już postąpiłam prawidłowo i uzyskałam ok. 10 szt własnych, małych lawendek Uszczykiwałam im czubki i fajnie się rozkrzewiły. Rosną już w gruncie, a na pierwsze kwitnienie będę czekać w tym roku Wielka frajda i satysfakcja mieć własne sadzonki.

jeżówka purpurowa z własnej hodowli



małe lawendki po przesadzeniu do doniczek



a tu już w końcu sierpnia w gruncie przy różach, mają ziemię ze żwirkiem



____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
monteverde 19:20, 13 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
pampasówka ma chyba po 50 cm przetrzymuję na takiej dużej sali,a reszta zostanie mi przysłana na początku marca,a pomidory tylko sama będę wysiewała, a potem pikowała,ale na to jeszcze mam trochę czasu,a jak ktoś może sam wysiewać to czemu nie,fajna sprawa)) te pokazane przez Niagę ładne)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 19:21, 13 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
u,mnie też się wszystko topi)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 23:38, 14 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładne wysiewy, ale Genia ma rację, szybciutko trzeba uzupełnić zakupy bylinowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 23:46, 14 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a to wiem
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies