Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Aranżacja wejścia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aranżacja wejścia

grembosia 16:01, 03 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Wokół schodów wejściowych do domu mam wymurowane (bez spodu) dwie donice z cegły klinkierowej, wielkości 80/150 cm. Wejście jest od wschodu. Chciałabym zrobić piękną aranżacje roślinną, która efektowna jest cały rok. Dom ma również elewację z cegły klinkierowej (przewaga czerwieni z lekką domieszką żółci i szarości- ręcznie formowana). Lubię symetrię, czy roślinność powinna być taka sama w dwóch donicach, czy nie będzie to jednak nudne?

Pomóżcie proszę w doborze roślin.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Gardenarium 17:38, 03 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uważam że symetria nie jest nudna zupełnie. Ja bym dała pewnie albo formy strzyżone z cisa, albo z bukszpanu, po obu stronach jednakowe, Podsadzić można je albo bluszczem o pstrych listkach, które będą wymieniane co roku wiosną, albo kwiatami sezonowymi. Może też być trzmielina Fortunego o kolorowych listkach, ale cięta, żeby nie właziła na kulki. Kule powinny być okazałe.
Może być kula na pniu, podsadzona zwykłymi kulkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:07, 03 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Poproszę o zdjęcie tych donic

Kule z bukszpanu mogą być, skoro donica jest połączona z ziemią, bo wtedy przezimują
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:44, 30 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
grembosia napisał(a)
Proszę, pomóż Danusiu obsadzić mi pas 40 cm przed szmaragdami. Będzie to widoczne z wielkiego okna w jadalni i nie chchciałabym widzieć tylko te dziesięć szmaradów. Gleba dość dobra, po łąkach, ale podniesiona, stanowisko południwe. Dom i otoczenie w stylu rustykalnym, dużo czerwonej cegły. Myślałam o żółtej trzmielinie i " coś" w środku, co Ty na to? Co mogłoby stanowić to " coś" i czy trzmielina to dobry wybór?


Z trzmieliną fajnie wygląda ciemna lawenda odmiana Hidcote. Lawenda przy tujach, w środku 3 miskanty Variegatus, znów lawenda a z przodu przed miskantami i częścią lawendy trzmielina, po bokach mogą być żurawki np. Georgia Peach - są śliczne i takie wesołe. Będzie ładnie w tym zestawieniu przed oknem salonu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies