Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Oci ...

Pokaż wątki Pokaż posty

U Oci ...

Magda70 21:37, 03 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
A myślam, że Ocia się obudziła...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
ocia79 11:02, 12 mar 2015


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Fama napisał(a)
Witaj ociu79 Podoba mi się u Ciebie. Myślę o zrobieniu podobnego tarasu. Zdradź mi proszę jaki rodzaj poliwęglanu wybrałaś, ile komór ma w środku, a może to ten gładki/jednolity? Jak w stosunku do stron świata usytuowany masz taras? Mój taras jest bardzo nasłoneczniony wystawa południowo-wschodnia (bardziej południe niż wschód) i cień jest na nim bardzo pożądany. Jak myślisz, czy ten mleczny poliwęglan da cień, czy raczej trzeba się posiłkować czymś dodatkowo np pnączami zawieszonymi na stalowych linkach pod poliwęglanem?

Pozdrawiam ciepło



Zabij mnie kobieto, nic już z technicznych spraw nie wiem.

Na pewno komory ma, ale ile? Ja mam słońce od 13.00 do końca dnia. Mleczny poliwęglan nie zaciemnia mi jadalni a daje osłonę przed słońcem.Na pewno nie trzeba się niczym posiłkować typu pnączami, materiałem na linkach itp. Polecam
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
ocia79 11:03, 12 mar 2015


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
malkul napisał(a)
czekamy na fotki jak tylko wisna ruszy

\
\
Fotki będą jak to zawsze wiosną. Na razie ciachnęłam trzcinniki, muszę ciachnąć hortensje bo już chyba pora.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
ocia79 11:04, 12 mar 2015


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Magda70 napisał(a)
A myślam, że Ocia się obudziła...


Budzę się, daj mi jeszcze chwilkę - 5 minut i wstaję
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Magda70 11:10, 12 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
minęło 6 minut
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
ocia79 11:20, 12 mar 2015


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Magda70 napisał(a)
minęło 6 minut


ok, ok już się zbieram
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Madzenka 22:32, 12 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ocia pobudka! Wiosna juz jest!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Magda_ 19:12, 13 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Ociu nie daj się namawiać i dawaj zdjęcia
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
ocia79 07:49, 14 mar 2015


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Magda_ napisał(a)
Ociu nie daj się namawiać i dawaj zdjęcia


Magda chętnie dodam zdjęcia tylko nie ma co fotografować.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
ocia79 13:45, 27 kwi 2015


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883

Ku pamięci




Najczęściej spotykanym szkodnikiem bukszpanów jest pryszczarek bukszpanowy wywołujący pęcherzykowate zgrubienia liści. Pojawiają się one najczęściej na najmłodszych pędach, gdzie na początku czerwca owad składa jaja. W zgrubieniach rozwijają się larwy, które pozostają w nich aż do następnego roku. W maju, gdy wychodzą z kryjówki, można je zwalczać preparatami chemicznymi (Talstar). Najlepszym środkiem zaradczym jest strzyżenie krzewów i palenie porażonych pędów. Do uciążliwych szkodników należą także: przędziorek bukszpanowiec (zwalczy go Polysect, a poza okresem wegetacji – Promanal), skorupnik jabłoniowy tworzący tarczki (zwalczanie w maju: Actellic, Mospilan) oraz miodówka bukszpanowa (zwalczanie latem: Mospilan, Confidor, Actellic lub Provado Plus AE, od października do kwietnia: Promanal). Niebezpieczny jest także wzdymacz bukszpanowy, roztocz, który powoduje charakterystyczne zwijanie się i wybrzuszanie liści (zwalczanie: Talstar). Podczas podlewania należy unikać zraszania całych krzewów, gdyż pozostające na liściach krople wody sprzyjają rozwojowi chorób grzybowych. Więdnięcie i zamieranie całych pędów (od wierzchołków) wywołuje fytoftoroza. Porażone rośliny mają zbrązowiały i bardzo wątły system korzeniowy. Takie krzewy bezzwłocznie usuwamy i palimy (zwalczanie preparatami Aliette, Biosept, Previcur). Poważną chorobą bukszpanów jest zamieranie pędów wywoływane przez grzyb Volutella buxii. Widoczne z dała objawy to brązowienie i obumieranie młodych gałązek, plamy na liściach oraz pojawianie się pomarańczowych kropek. W walce z tą chorobą można stosować środki grzybobójcze (Bravo, Sarfun, Topsin i WP), a także usuwać i palić porażone pędy. Brązowe okrągłe plamy na brzegach liści wywoływane są przez grzyby Macrophoma candollei i Mycosphaerella patouillardi. Porażone pędy usuwamy i stosujemy środki grzybobójcze: Biosept, Dithane, Eminent Star, Sarfun i Topsin.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies