Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o wiejskim ogródku

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o wiejskim ogródku

Sebek 22:43, 20 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Elcia napisał(a)
Oj jak się cieszę że odpisaliście
Danusiu, przeczytałam wskazaną przez Ciebie literaturę dotyczącą bukszpanów i w najbliższy weekend zamierzam wziąć się ostro do roboty. (prześle później fotki) tylko zastanawiam się jak mocno mam przyciąć te bukszpany bo bardzo porozrastały się na boki i boję się że jak je przytnę mocno bo będą po prostu łyse




Witaj

Bukszpany ślicznie odbijają ze starego drewna, ale to ostatni czas na cięcie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Elcia 17:02, 29 kwi 2012


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 4
No i jestem ponownie...niestety bez zdjęć, bo zamiast strzyc moje bukszpany walczyłam z moimi dzieciakami z chorobą w szpitalu...ale już jesteśmy w domu i przez weekend majowy mam zamiar coś podłubać. Mam nadzieję że nie jest za późno....
Elcia 21:10, 08 maj 2012


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 4
Po dłuuuugiej nieobecności jestem! Mam nadzieję że nie straciliście cierpliwości (niestety u mnie własnie tak jest z tym wolnym czasem )
ale przesyłam efekt mojej pracy: bukszpany przycięte i spryskane i podlane florowitem - obecnie wyglądają łyso, te które nie wytworzyły kwiatów są gęste i zielone, te z kwiatami są nieregularne, mają długie przyrosty i w dodatku żółte. Ale mam nadzieję że będą niebawem wyglądać lepiej!



A przy okazji pochwalę się jeszcze inną moją pracą: pierwsza donica warzywnika jest już gotowa



Mam do Was jeszcze małe pytanie: przy budowie domu zostało trochę gruzu i kamieni, które wysypałem w rogu działki z planem założenia tam skalniaka. Przysypałam to wszystko warstwą ziemi i posadziłam kosodrzewinę i wrzosy. Nie mam jednak pomysłu na dominanta który mógłby rosnąć w samym rogu działki, a musi mieć płytki system korzeniowy albo dobrze znosić takie warunki - kamienie w glebie. myślałam o brzozie, ale jednak wolałabym coś iglastego aby choć tego kąta nie sprzątać
Pozdrawiam wszystkich!



zawitka 12:38, 18 sie 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Witaj o sa bukszpany od razu lepiej ----dobrze że je przycięłaś może trochę za mało ale to nic dokarmiaj i lej pod nie wodę --lubią pić jak rosną Pozdrawiam Fajny ogród -dużo pracy cie czeka
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies