Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek przy wjeździe na posesję

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przy wjeździe na posesję

abiko 13:10, 08 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
No i super ci wyszło. Berberysy mogą być i można je też ciąć jak coś. Lawenda też Ci wytrzyma na słońcu, ona je lubi
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
beta 13:34, 08 maj 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Marto ja myslę, że berberysy przycinane na "żywopłocik" moga byc nudne, chyba że z czymś poprzetykane,

a jeżli chodzi o lawendę to na słońce jak najbardziej, ale mi się wydaje że będzie tam za niska

potrzebowałabyś do tych wiśni hmmm.....czegoś takiego co by dawało jeszcze dwa poziomy

tak mi sie wydaje

berberys z czymś, lub lawenda z czymś

mam nadzieję że nie namieszłam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 13:42, 08 maj 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a może bukszpany kulki po jednej i drugiej stronie wiśni, tak jak radzi Justi, a pomiędzy ta trawka-czuprynka którą radziła Szefowa

ja widzę to tak -wiśnie , po obu stronach kulki wyższe, pomiędzy trawka-najniży punkt

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MartaS 14:11, 08 maj 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witaj Agnieszko- Abiko
fajnie ze "pomoglas" w posadzeniu tych wiśni

Beatko-Beto

tez mysle ze same berberysy to bedzie nieciekawie i tak kombinuje moze zrobić takie plamy
zółte- to moze trawka, czerwone to berberysy, zielone to irga albo coś innego?
albo drzewka podsadzic trawką na około, i dopiero wprowadzic jakies plamy z krzewów np berberysów czerwonych i zółtych, bukszpanów-kilka kulek, irga lub cos zadarniającego
Pomóżcie!!! w podjeciu decyzji??
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
butterfly 14:29, 08 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ja sama mam posadzone berberysy z kosodrzewiną pomiedzy nimi. Już widze, że jak to się rozrośnie to będzie fajnie wyglądało. Ten pomysł zaczerpnęłam oczywiście z ogrodowiska

I masz rację że taki ciąg tego samego może być nudny.

No to może plama berberysów z kosodrzewiną, potem plama kulek bukszpanowych w trawie (jakiej? ), potem znów powtórka berberysów, i znów bukszpany w trawie.

PS. Ja z okolic browaru Leżajsk
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
MartaS 14:41, 08 maj 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witaj Beato-Butterfly
a wiesz- ja wiem gdzie mieszkasz bo mam tam rodzinkę w pobliżu tzn w poblizu Leżajska i sie nawiedzamy często

jaką masz odmianę berberysów i kosodrzewinę jaką? masz posadzone po kilka sztuk berberysów i kilka sztuk kosodrzewiny?

a trawka to taka bambusowa- hakonechloa są różne kolorki do wyboru.
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
abiko 14:47, 08 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
A ja bym dała tylko dwa kolory..może berberys i kosodrzewina jak napisała Beata..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
butterfly 14:57, 08 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ja mam berberysa 'Red Lady' a kosodrzewina to jakaś zwykła 'mugo'. Zależało mi aby taki łan powstał mniej więcej równej wysokości.
Chciałam b. 'Atropurpurea' albo 'Green Carpet' ale nie było. Ale tu już musisz kierowac się swoim gustem.

Z traw nie pomogę - sama zamówiłam hakonechloa (może w czwartek wyslą?) ale sugerowałąm się zdjęciami już takich sporych kęp, super wyglądały w nich kule bukszpanu. Wiem tylo, ze na taki efekt bedę musiała czekac bo u kogoś w wątku widziałam hakone z tamtego roku to nie za duże one były...

Jak kupowałam trawy (u Mariusza) to dużo maili pisałam z p. Anetą (nie wiem, może ona zajmuje się tam sprzedażą internetową) i też miałam problem z doborem. Pisałam jakie trawy mi się podobają, gdzie będa rosły i ona mi doradzała. Bardzo to sobie cenię.

A jak nie to napisz tu na forum do Mariusza.

PS. To jak tu często bywasz to może będzie okazja do bliższego poznania sie
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
MartaS 11:38, 09 maj 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witaj Beatko-butterfly
dzięki za namiary na Mariusza już pytałam o hakone, można zamawiać, tylko ja dalej w kropce jestem jak sadzić?

pomyslam tak- najpierw idąc od domu lawenda z choiną jeddeloh potem kosodrzewina z berberysem czerwonym, a pod drzewkami ta trawa hakone. Czy to będzie miało ręce i nogi? Niech ktoś się wypowie?



Ps . Oczywiście bywam często w okolicy Leżajska może kiedys zajrzę do Twojego ogrodu
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
justi 22:08, 09 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
O wisienki te na które choruję Drogie są w Twojej okolicy? (jeśli można spytać)
Zobacz w wątku Anni cały rząd drzewek podsadzony tawułkami, tez bardzo fajnie.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1729-lece-w-kulki?page=61
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies