Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek przy wjeździe na posesję

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przy wjeździe na posesję

abiko 14:09, 24 kwi 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
3 na 70 m?? stanowczo za mało, możesz tam dać spokojnie szpaler, zobacz jak są posadzone u Danusi w ogrodzie.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
beta 14:23, 24 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
nooo, od razu lepiej to wygląda

wydaje mi się ze tych drzew więcej

a dlaczego biosz się dużych drzew w tym miejscu?

miom zdaniem większe drzewa też by pasowały tym bardziej ,że przed wejściem na posesje widzę tam dużego świerka i nie małą tujkę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MartaS 14:40, 24 kwi 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
może faktycznie tych drzewek troche więcej
ale chcialam tam jeszcze coś posadzić innego między te wiśnie
jaka powinna być odległość między nimi -wystarczy ok 6 m?
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
beta 09:44, 25 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witam

podjęłaś już jakąś decyzję?

czy dalej mętlik w głowie?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 09:49, 25 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MartaS napisał(a)
Witam beta
Wiem ta studnia troche mi przysporzy kłopotów z jej aranżacja ale może ktoś miał podobny problem i moze coś podpowie ?
Wiesz tak sobie myślę że chyba masz rację ze tam powinno byc coś wyższego, moze np wiśnia Umbraculifera- tylko proszę niech ktoś sie wypowie czy ona bardzo duża rośnie, tz jaka szeroka korona jest tego drzewa po kilku latach? jak myślicie czy 3 sztuki wystarczą na długości ok 70 m?


Te 3 sztuki koło studni to może być Platycladus orientalis (dawniej Thuja) "Aurea Nana". Ma żólty kolor i stożkowy pokrój.

Kuliste wiśnie moga być posadzone bliżej niż 6 m, ja bym ich dała 5 sztuk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaS 09:13, 26 kwi 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witajcie
Beta dalej mam zielone przed oczami ale jeszcze nie zidentyfikowałam co to

dziękuje za odwiedziny Pani Danusiu- jak miło że i Pani u mnie zagościła Ogród Pani to dla mnie marzenie ale niestety nie do osiągniecia, ilekroć go oglądam tym bardziej sie o tym przekonuje . zastosowałam się do porady i mój planik ma teraz 5 wiśni, pod nimi jakies czerowne krzewinki, ale dalej nie wiem co posadzić koło nich, coś by mi pasowało żółtego zeby było kolorowo, moze trzmieliny albo jeszcze coś innego? ale żeby w zimie tez coś ze śniegu zielonego wyglądało

Co zrobić jeszcze z tym słupem, na razie jest tam pnąca róża tylko musze jej lepszą podporę zrobić, czy moze wsadzic tam coś innego?
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
abiko 09:34, 26 kwi 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
MartaS napisał(a)
Witajcie
Beta dalej mam zielone przed oczami ale jeszcze nie zidentyfikowałam co to

dziękuje za odwiedziny Pani Danusiu- jak miło że i Pani u mnie zagościła Ogród Pani to dla mnie marzenie ale niestety nie do osiągniecia, ilekroć go oglądam tym bardziej sie o tym przekonuje . zastosowałam się do porady i mój planik ma teraz 5 wiśni, pod nimi jakies czerowne krzewinki, ale dalej nie wiem co posadzić koło nich, coś by mi pasowało żółtego zeby było kolorowo, moze trzmieliny albo jeszcze coś innego? ale żeby w zimie tez coś ze śniegu zielonego wyglądało

Co zrobić jeszcze z tym słupem, na razie jest tam pnąca róża tylko musze jej lepszą podporę zrobić, czy moze wsadzic tam coś innego?


No widzisz od razu lepiej
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
MartaS 09:38, 26 kwi 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Dzięki Abiko
tylko dalej mam tam "łyse placki" i nie wiem co wsadzić , moze coś podpowiesz?
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
Sebek 23:59, 26 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja bym dosadził jeszcze miskanty - po jednym między każdym drzewem

A na słup - albo winobluszcz albo zrobisz tam rabatę i go zakryjesz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 07:52, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na słup, jak Sebek radzi, winobluszcz najszybciej zarośnie, jak u mnie - będzie zielona rzeźba zamiast betonu i nie przemarza jak bluszcz.

Ostatnio radziłam pod kuliste drzewa po 4 szt Hakonechloa macra - takie fajne czuprynki włochate
U Wieloszki to było.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies