Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projekt długiej i wąskiej rabaty z hortensjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Projekt długiej i wąskiej rabaty z hortensjami

Ana 09:51, 02 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Witam Kochani,

Pozwoliłam sobie założyc nowy watek w projektowaniu, bo nie mam już siły do walki z moją długą i waską rabatą, ktorą usiłuję skończyć od roku. A właściwie zacząć

to jest fotka z ubieglego roku - "starzy" podczytywacze pamiętają ją z moich nieudolnych projektów, hihihihi...







Nadeszła wiosna i jest kolejny projekt i postanowienie ukończenia nasadzeń do lata!

I dzisiejszy zeskalowany schemat z wymiarami - tak to faktycznie wyglada obecnie..

.

Cała rabata ma 11,8 m długości, wystawa pd-wsch, słońce jest tam do godziny 11-12, potem cień od budynku. w kółku przy tarasie będzie ciurkadło w żwirku. w tej chwili rabata jest wykończona obrzeżem z kostki granitowej - kółko pod ciurkadło także





____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 09:58, 02 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Naprzeciw tej rabaty są dwie różanki, ławeczka i małe patio - będzie tam różowo, dlatego kolory tej rabaty pod oknem mają być ograniczone do odcieni zieleni i bieli - dla stonowania.



A to ten fragment ogrodu przed zmianami - po lewej stronie przed thujami są już różanki i patio, po prawej pod oknami wzdłuż ściany domu TA rabata hortensjowa



A to mój najświeższy projekt:



Przepraszam za jakość, ale nie mam skanera i robiłam fotkę przy sztucznym świetle...no i jest jak jest

Nie mogę wykończyć tego kawałka po prawej za kulkami (rabata w jasnym żwirku, wzorowana na rabatce Danusi z ogrodu z lustrem)...co dać z tyłu? Żurawkę caramel (mam już kilka kupionych), carexy? Ostrokrzewy?

Po lewej stronie na rogu domu i tarasu za ciurkadłem - jesli uda nam się przenieśc rynnę na zadaszenie, będzie wykończenie z płytek ceglanych (jakby urwany mur) i tam małe lustro Mężowi się spodobał pomysł (pod zadaszeniem na ścianie tarasu będzie taka płytka z ciętej cegły właśnie)

za kulkami tawuły sa 3 trawy - musza być max do 1,5 m wys, bo będą pod oknem - może Miskant kleine fontane?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 11:28, 02 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz powtórzyć miskant morning light, żeby nie gromadzić zbyt dużo gatunków.

A tam w to miejsce jakbyś dała trzy "schodzące" stożki z bukszpanu podsadzone przywrotnikiem albo żurawką citronelle?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ana 13:49, 02 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
dzięki Sebek! A te morning light nie będą za wysokie? Bo tam na wys 1,3 m jest okno, więc tak max do 1,5 - 1,6 m moga być trawy
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 20:38, 02 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
One są akurat na to miejsce
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ana 21:16, 02 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
czyli postanowione, będą morning light
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies