Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Taka sobie rabatka pod oknem

Pokaż wątki Pokaż posty

Taka sobie rabatka pod oknem

MartaS 08:15, 15 cze 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witajcie

Gosia 1 kratka to prawie 2 metry a dokładnie 6 mm to 2 metry czyli 1 metr to 3 mm

starałam sie jak mogłam z tymi wymiarami mam nadzieje ze jest w miare dokładnie

odniesienie jest do domu na którym zaznaczyłam dłuższa sciane 14 metrów i krótsza 11 metrów
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
beta 23:20, 15 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Marta i co tam u Ciebie?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MartaS 08:39, 18 cze 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Beto

u mnie bez zmian czekam na jakies natchnienie, ale za to Ty poszalałaś w ogrodzie

stwierdzialam ze bez jakiegos planu konkretnego to ani rusz, bo potem nie wiadomo co do czego

a w planowaniu to ja raczej kiepska jestem

czekam na Wasze podpowiedzi dziewczyny
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
MartaS 13:58, 18 cze 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witajcie
coś próbuję sama wymyślić
może coś takiego

tą zółtą tuję przystrzc na kształt koła, pod świerkiem globosa na pniu dać różnej wielkości kule z bukszpanu
i tylko co dalej może coś podpowiecie ???
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
MartaS 10:43, 19 cze 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witajcie

ktoś jeszcze tu do mnie zagląda?
nic nie poradzicie zbłąkanej ogrodniczce ( i to marnej na dodatek)
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
kaisog1 10:53, 19 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Marta ja zaglądam i te Twoje rabaty mi się po nocach śnią... Plan, który zrobiłas niestety nie jest dobry. Trza by chociaż przyjąć, że jedne kratka to metr... Ja niestety nie miałam teraz czasu, żeby usiąśc i to narysować...
Jedziemy teraz w czwartek do Kubusiowa. Wezmę sobie kartkę i Twój plan i zobaczę Nic nie obiecuje... Poza tym z tego co widze to już jedna rabate z tych łezek mamy gotową Tylko nie pamiętam, którą w końcu wersje wybrałaś (chodzi o ta rabatę pod oknami)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
MartaS 11:07, 19 cze 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Gosia
fajnie ze jestes
oczywiście ze ta rabatka juz zaklepana pod oknem i nawet stożek już rośnie, czekam tylko na hortensje bo mają przywieżć, ta wersja zostaje gdzie pod drzewem hortensje a po drugiej stronie stożek hortensja i trawa.
Gosia dzięki wielkie że poświęcasz mi swój czas

jak myslisz czy w tej łezce
mam posadzone w kącikach 3 berberysy bagatella ale po drugiej stronie nic jeszcze nie wsadziałam, co tam bedzie lepiej pasować czy tez berberysy czy może coś innego??
może dac tam jakis wypełniacz albo coś dosadzić?
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
kaisog1 11:23, 19 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Marta nie sadź na razie nic... Ja nie wiem czy bym sie pozbyła tego żwirku. To cięzko wygląda z ta ilością kostki.

Można z tych berberysów zrobic obwódkę. I dac wypełniacze w środek - tak na "bogato" nie punktowo
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
MartaS 11:34, 19 cze 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
tak myślisz?- to na razie nic nie sadzę, ewentualnie mogę przesadzić te berberysy gdzie indziej tylko gdzie? i tu dać coś innego ale poczekam może Gosiu coś wymyślisz
i co zamiast żwirku? kora? tylko ją lubi wywiewać...
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
kaisog1 11:39, 19 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Marta ja mam korę i to drobno mieloną w Kubusiowie i daje radę. A u nas to dopiero wiatr hula
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies