Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Taka sobie rabatka pod oknem

Pokaż wątki Pokaż posty

Taka sobie rabatka pod oknem

beta 20:28, 03 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
kaisog1 napisał(a)
Ja bym tu zrobiła sielsko anielsko - a czemu? Ze względu na ten płotek uroczy Może jakies róże... nie wiem jak tam ze słońcem..


Gosia fajnie że wróciłaś
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MartaS 09:09, 04 lip 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
cześć dziewczyny

a to ciekawa propozycja Gosiu tam jest słońce od wschodu do ok 12 a po drugiej stronie rabaty to raczej po 16 jest slonecznie.

a ja ma takie pytanie czy ta rabata pod oknem co mi Gosiu juz zaprojektowałaś nie bedzie sie kłócić z tą co mówisz o tych różach? bo one sa praktycznie na przeciw siebie.

płotek jak ujełas uroczy zrobił jeszcze mój tata miał być tymczasowy i służyć jako altanka ale został na dłużej

a jaki pomysł na pnącze???- bo to co tam jest jest do likwidacji
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
MartaS 10:14, 05 lip 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
tak sobie myslałam o tej nieszczęsnej rabacie koło domu i tak wydumałam ze może by to jakoś tak potraktował


to zółte to tawuła zachodzi za swierka takim łukiem a to fioletowe to wrzosy

i może pobawić się jakimś kolorowym zwirkiem i pogrupować te rośliny co już sa posadzone i zrobic takie "pokoje" dla nich

w całości coś takiego


no dziewczyny i chłopaki co wy na to ?????

musze coś z tym zrobić bo nie mogę już na to patrzeć

Gosia dawaj tu jakiegos pomysła
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
beta 10:32, 05 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Cześć Marta, widze że cały czasa "męczysz" tą rabatę
jeśli chodzi o wrzosy to nie mam doświadczenia, a raczej marne ale podobają mi się nadal
i uwielbiam wrzosowiska

ja to narazie zafiksowana na punkcie żurawek-więc je polecam

a może lawenda?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MartaS 14:02, 05 lip 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Beto

lawenda też może być bo tez ją bardzo lubię

ale czy ta koncepcja ma jakis sens ogólnie? czy inaczej poprowadzić tę linię rabaty wzdłuż domu???

i co tam dosadzić oto jest pytanie???
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
Sebek 15:04, 05 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Heloł heloł

Ten układ który pokazałaś ma sens Przy samym chodniku - aż do końca rabaty poprowadziłbym jeszcze obwódkę z bukszpanu, aby witać gości roślinami atrakcyjnymi cały rok Za nimi dodałbym naprzemiennie miskanta i hortensję.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MartaS 08:28, 06 lip 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Sebek fajnie ze zawitałeś

zrobiłam coś takiego czy o to chodziło mniej więcej i czy taki układ jest ok


są tam rośliny które zostaną tak jak na zdjęciu- nie wszystkie oczywiście ale te na ktorych mi zalezy

tam jest drzewko karagana i wziełam ją również w tą obwódkę z bukszpanu a w srodek moze żurawki???
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
Sebek 10:49, 06 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nooo podoba mi się Fajnie wyszło
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MartaS 11:06, 06 lip 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Dzieki

nawet nie wiesz jak sie ciesze ze w końcu mam jakiegos plana

a co byś zaproponował po drugiej stronie tego świerka tz na lewo od świerka???

to jest zachodnia strona domu i ten świerk daje sporo cienia

mam tam co prawda posadzoną trzmielinke na pniu - na razie daje rade
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
butterfly 17:14, 07 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Marta, wezwana do tablicy odpowiadam

Masz pięknie poprowadzone linie, koła na kostce i ja bym to wykorzystała.Trochę pobazgrałam na twoim rysunku


Od góry rysunku: koło z kostki podresliłabym bukszpanem ( 1/4 koła), dalej na lewo niski żywopłot z cisa.

Niżej też wykorzystałabym te linie (ta gdzie napis bukszpan) i wzdłuż linii posadziłabym trawy z hortensjami.

A to wysokie drzewo zawinełabym żywopłcikiem z bukszpanu - po prawej stronie gdzie studnia też bym go przedłużyła aby było widac że to całość.

Wypełniacze to jak już chcesz - żurawki, niższe trawy, tawuły. Tylko sprawdź wysokość docelową aby na zewn były najniższe.

A tak na końcu to ci powiem że zrobiłam to na "swoje kopyto" bo też mam niemały problem z frontowa i jesli popatrzysz to duuuzo tu dałam od swojego pomysła.... tak jestem zafiksowana, że nic innego nie może mi przyjśc do głowy tak że przepraszam...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies