Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu

TheMagda 14:15, 19 maj 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
kaisog1 napisał(a)
yyyyyyy to ja się zapytam a jak z dojazdem szambiary????


no jest wjazd na działkę .Wjedzie i pociągnie
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
kaisog1 14:18, 19 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
No ale będzie Wam po trawie jeździł... albo ja już źle widze
Ja to sie tak dopytuje bo sama miałam i mam takie problemy z tą oczyszczalnią, że najchętniej to bym ją odkopała i postawiła na nowo
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
TheMagda 14:20, 19 maj 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
kaisog1 napisał(a)
No ale będzie Wam po trawie jeździł... albo ja już źle widze
Ja to sie tak dopytuje bo sama miałam i mam takie problemy z tą oczyszczalnią, że najchętniej to bym ją odkopała i postawiła na nowo


A to oni nie mają jakichś rur???
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
kaisog1 14:25, 19 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Mają ale nie 21 metrowe
Przeważnie są podwójnej długości jak szambiara (taki wąż zwinięgty na boku).

U nas jest tak, że ten dekiel jest 5 metrów od podjazdu, plus 4 metry w głąb zbiornika..... czyli potrzeba jakieś 9 metrów węża. Wątpie, żeby aż tak długie mieli. DLatego cześć mojego ogrodu zrobiona będzie pod szambiarkę, która musi tam dojechać

Ja Ci powiem tak.. to wszytsko teoria i trzeba by zadzwonić do firmy, która się tym zajmuje i zapytać... Może mają jakieś takie duże węże ale ja osobiście takich nie widziałam...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Mille 14:33, 19 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Witam i dopisuję się do listy wielbicieli Twoich stron . W Suścu nie byłam już z 2-3 lata, ale Zwierzyniec obowiązkowo kilka razy w roku odwiedzam, głównie ze względu na koniki.
Powodzenia w realizacji wymarzonego ogrodu
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
TheMagda 09:35, 21 maj 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
kaisog1 napisał(a)

Ja Ci powiem tak.. to wszytsko teoria i trzeba by zadzwonić do firmy, która się tym zajmuje i zapytać... Może mają jakieś takie duże węże ale ja osobiście takich nie widziałam...


Gosiu właśnie przeczytałam o możliwości zastosowania przedłużki. To by było niegłupie. Zrobilibyśmy wyjście rury stałej do ogrodzenia i wtedy szambowóz mógłby zasysać z ulicy.
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
TheMagda 09:37, 21 maj 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Mille napisał(a)
Witam i dopisuję się do listy wielbicieli Twoich stron . W Suścu nie byłam już z 2-3 lata, ale Zwierzyniec obowiązkowo kilka razy w roku odwiedzam, głównie ze względu na koniki.
Powodzenia w realizacji wymarzonego ogrodu


witaj Mileno
Nie byłam świadoma tego jak wiele osób kojarzy moje strony. Jestem pod wrażeniem. Ale nie da się ukryć, że mieszkam w naprawdę przepięknej krainie
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
kaisog1 11:35, 21 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Magda jasne, że można zrobić przedłużkę. Problem tylko taki, że muszą być zachowane jakieś odległości.... Musisz poczytać o tym dokładnie i się zorientować. Bo nie wyobrażam sobie, żeby ta szambiara Wam po ogrodzie jeździła
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
TheMagda 12:23, 21 maj 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
kaisog1 napisał(a)
Magda jasne, że można zrobić przedłużkę. Problem tylko taki, że muszą być zachowane jakieś odległości.... Musisz poczytać o tym dokładnie i się zorientować. Bo nie wyobrażam sobie, żeby ta szambiara Wam po ogrodzie jeździła


Nie no masz absolutną rację! Jest jak jest ale ja nie pozwolę aby nawet raz na 2 lata coś, oprócz kosiarki mi po podwórku jeździło. Wiesz zmierzyłam dokładne tę odległość i wyszło mi że jest to 16,5m. Podzwonię po zakładach, popytam. Zawsze pozostanie dokupienie kilku metrów rury i wyciąganie jej na okoliczność wypompowywania.

EDIT:

Dzwoniłam, mają rury o długości 20m
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
kaisog1 16:20, 21 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
No i świetnie A pytałaś o cenę???? Gdzieś ktoś mi kiedyś powiedział, że jak się zamawia szambiarkę z rurą powyżej 15 metrów to się płaci razy dwa za usługę.... Czy to prawda - nie wiem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies