Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu

TheMagda 08:04, 14 cze 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
No tak zapomniałam o najważniejszym - moje preferencje. Oczywiście wsiąkłam w klimat ogrodowiska całą sobą i wszystko to co ma większość z forumowiczów, ja także pragnę mieć
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
nl_kinia 08:13, 14 cze 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Madzioskoczek napisał(a)
wszystko to co ma większość z forumowiczów, ja także pragnę mieć
to może być dość trudne do realizacji

witam się spod Zamościa na tym samym etapie "projektowania" - czyli z kartką i kredkami
____________________
Kingi ogrodowe początki
agata_chrosc... 08:26, 14 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A mnie się wydaje, że to akurat jest najłatwiejsze, bo wystarczy sięgnąć po gotowiec. No choćby metamorfoza ogródka Gabika. Przy tarasie jest rabata bukszpanowo-trawiasto-żurawkowa - nic tylko brać! A poza tym to już jest pewien schemat - coś wyższego - np. stożek, albo drzewko na pniu, do tego ze trzy kule różnej wielkości - może być bukszpan, ale gdyby chcieć nieco poeksperymentować to i berberys i tawuła. No i dołem coś zadarniającego jako wypełnienie i rama - pachysandra, żurawki, trawy typu carex evergold, albo trzmielina kolorowa, aha - jeszcze ilex golden gem. I gotowe! Trzeba tylko brac pod uwagę warunki. U Ciebie wystawa południow-zachodnia czyli patelnia więc pachysandra odpada, część żurawek odpada, ale trzmielina i ilex jak najbardziej. Bukszpany i berberysy lubią słońce, tylko podlewać trzeba, ale akurat masz tam wodę pod ręką więc nie ma problemu. Tylko po liściach nie lej
____________________
ogród w Holandi
TheMagda 11:07, 14 cze 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Zrobiłam coś takiego, ale jakaś straszna nędza mi wyszła ;/
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
agata_chrosc... 11:18, 14 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No jest już jakiś początek Ja bym zrobiła tak - drzewo na pniu bardziej do środka, ale nie całkiem w środku. Do niego dwie kule- jedną większą i jedną mniejszą. Bliżej tarasu, zamiast berberysu jakiś miskant, a na jego tle stożek i kula - bliżej krawędzi tej rabaty. A tam gdzie masz trzy bukszpany - kilka róznych rozmiarów niewielkich kulek rozrzuconych nieregularnie jak piłki. I zamiast obwódki - coś zadarniającego po całości. A co!
____________________
ogród w Holandi
TheMagda 13:26, 14 cze 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Wg wskazówek Agatki wyszło mi tak, nie wiem czy dobrze zrozumiałam.
Zadarniającego nic nie dałam bo nie wiem jak to ładnie zrobić w gardenie i o!

____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
TheMagda 13:26, 14 cze 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
dubel ;/
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
agata_chrosc... 13:31, 14 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No i jak? Bardziej Ci się podoba? Tylko żeby było jasne - ja nie dawałam żadnych wskazówek Żaden ze mnie projektant więc tylko pisałam jak ja bym zrobiła. A może lepiej to wszystko po prostu narysować? Jeszcze bym kulek więcej dała, żeby tak łyso nie było. No i jeszcze zamiast zadarniających roslinek może być np. jasny żwirek i wtedy kilka kęp odcinającej się trawy - tez tak porozrzucanej. Co o tym myślisz? Może tez spróbuj zamiast miskanta hosrtensję bukietową?
____________________
ogród w Holandi
beta 14:01, 14 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
jak bym miała wybierać między wersją nr 1 a wersją nr 2 to wybrałabym tą pierwszą, wizualnie mi się bardziej podoba, na doborze roślin całkowiecie się nie znam -sorki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
TheMagda 14:32, 14 cze 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Dziewczyny ja się bardzo cieszę ze wszystkich sugestii i wskazówek, piszcie wszystko co uważacie. W końcu co X głów to nie jedna
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies