Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon szczepiony- czy ma jeszcze szanse?

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon szczepiony- czy ma jeszcze szanse?

Kwiatuszek18 01:53, 21 lip 2020

Dołączył: 21 lip 2020
Posty: 2
Witam, kilka miesięcy temu posadziłam klony globosum gold, ostatnio zauważyłam, że zaczynają usychać im liscie i klon więdnie.
Patrzyłam dziś i mają dość mokro z racji tego, że u nas ostatnio często i obficie pada. Czy jest możliwe, że mają za mokro? Czy da się je jeszcze uratować?
Gardenarium 06:37, 22 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musisz sprawdzić, jeśli stoi woda to musisz zrobić odwodnienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kwiatuszek18 11:00, 22 lip 2020

Dołączył: 21 lip 2020
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedź
Flesz 00:14, 18 gru 2020

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 35
Witam.
Kupiłem kila tygodni temu klona kulistego ale niestety nie zdążyłem go posadzić. Stoi na zewnątrz tak jak go kupiłem czyli w takim "szmacianym" pojemniku w którym rósł w szkółce. Drzewko jest dość spore, ma na pewno kilka lat, średnica tego szmacianego pojemnika około 40-50 cm.

Mam go jeszcze teraz posadzić czy wstawić do garażu i poczekać do wiosny?

Czy jest ryzyko że przemarzł?

Mam też kilka cisów w małych doniczkach, nie zdążyłem posadzić przed zamarznięciem gleby. Czy możne je trzymać na zewnątrz na mrozie? Mogę wstawić do garażu gdzie jest 10st ale brak światła...

Jak ziemia rozmarznie można je jeszcze sadzić?
Gardenarium 09:17, 30 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykop dół w gruncie i posadź doraźnie z tym szmacianym pojemniku. Zrób kopczyk z kory i poczekaj do wiosny aż ziemia rozmarznie. Wtedy przetniesz donicę i wsadzisz klona na docelowe miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anettta 10:45, 12 cze 2021

Dołączył: 12 cze 2021
Posty: 3
Proszę o pomoc!!Pytam wszędzie ale nikt nie umie pomóc w zeszłym roku na jesień kupiłam dwa klony (forma kulista) na jesień zgubiły liście w sumie wszystko było prawidłowo zgodnie z naturą, lecz na wiosnę już nie doczekałam się liści- wypuszczały na początku wiosny maleńkie i odrazu usychały za to bujnie wypuszczają z kory poniżej.
Doradzono mi żebym spryskana preparatem przeciw grzybicznym lecz bez rezultatu. Bryła korzeniowa sprawdzona optymalnie wilgotna.
Czy jest jakaś szansa proszę doradźcie bo już spać nie mogę stoją w centralnym miejscu ogrodu.
Dziękuje pięknie za wszystkie odpowiedzi
Anettta 10:47, 12 cze 2021

Dołączył: 12 cze 2021
Posty: 3
Anettta 10:48, 12 cze 2021

Dołączył: 12 cze 2021
Posty: 3
Średnia jakość zdjęć ale może coś widać.
zenek 17:54, 15 cze 2021

Dołączył: 09 mar 2021
Posty: 25
Może za szybko zaczął wypuszczać i przemarzł?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies