Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon szczepiony- czy ma jeszcze szanse?

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon szczepiony- czy ma jeszcze szanse?

Sebek 23:58, 09 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danusia piękne klony kupiła w Pęchcinie u Szmitów - może tam?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mischa 17:34, 10 cze 2012

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Tylko to koło Ciechanowa, nie ma jakiejś szkółki godnej polecenia bliżej Warszawy?
Gardenarium 21:22, 11 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest - na Baletowej są piękne klony
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mischa 21:33, 11 cze 2012

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Bardzo dziękuję za informację. Podjadę w tym tygodniu, bo jak najszybciej chciałabym mieć piękne klony w ogródku
magos 08:41, 12 cze 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Czy ja mogę prosić o podpowiedź?Mam identycznie tylko z orzechem.Niby ma jakieś zawiązki liści, ale właściwych liści nie wypuszcza.Na pewno nie jest zalany, u nas sam piach.Ale podsypany był dobrą ziemią do dołka przy wsadzaniu.Co może być przyczyną?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Sebek 14:46, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że kupiłaś przemarzniętego...W szkółce miał zalążki liści, a one w ogóle nie ruszyły. Jeśli te pączki są suche w dotyku - takie "bawełniane" to przykro mi, ale nie odbije....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mischa 15:30, 17 cze 2012

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Sęk w tym, że kupowałam je na jesieni, więc jeśli zmarzł to u mnie
coli 21:38, 03 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Mój klon Crimson sentry wypuścił liście tylko na dolnych gałęziach. Górne gałęzie, w tym 2 główne tworzące czubek są łyse. Dlaczego? Czy mam je obciąć, a raczej odpiłować? Czy jeszcze czekać?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Delein 10:22, 04 maj 2014


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 16
coli napisał(a)
Mój klon Crimson sentry wypuścił liście tylko na dolnych gałęziach. Górne gałęzie, w tym 2 główne tworzące czubek są łyse. Dlaczego? Czy mam je obciąć, a raczej odpiłować? Czy jeszcze czekać?

Górne gałęzie mogą wykształcać pąki później- jesli masz jak do nich sięgnąć, utnij kawałek ktoregoś pędu- jeśli w przekroju będzie zielony i z sokami, to daj im jeszcze chwilę
____________________
50 Shades Of Green
adriano 21:48, 25 kwi 2018

Dołączył: 25 kwi 2018
Posty: 7
Dzień dobry,

mam problem z klonami żółtymi. po zimie jeden z czterech nie wypuścił na koronie liści (jedynie z pnia u dołu), jeden na części gałęzi, a dwa pozostałe pięknie się rozwinęły. wszystkie rosną u mnie od dwóch lat i nie było wcześniej z nimi problemu. Może przemarzły?

Ziemia nie jest ani przesadnie sucha, ani mokra- lekko gliniasta.

Dodam, że po nacięciu nożem gałęzi na koronie- są zielone pod korą- pąki również są zielone (od ciemnych do jasnych)

czy jest sens dać szansę takiemu drzewu, czy spisać na straty?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies