Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Aeracja i piaskowanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Aeracja i piaskowanie

berolina 10:40, 25 maj 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Mam założony trawnik na glebie gliniastej, przed siewem rozsypaliśmy gleby kompostowej (ogrodowej) workowanej. Wysypaliśmy tylko troszkę piasku, bo nie udało mi się namówić męża na kupno i noszenie piasku przez dom (mamy szeregówkę). Byłam już tak zmęczona, że dałam spokój. Chciałam już siać i skończyć sezon. Niestety teraz trochę się to mści, bo gleba jest b. zbita i będę musiała coś zrobić na jej rozluźnienie. Mam nakładki na buty nakłuwające, ale nie wiem czy to wystarczy? jak często można nakłuwać? czy po takim nakłuwaniu cokolwiek da piaskowanie? czy lepiej szukać takiego przyrządu, który pokazywała Danusia do nakłuwania rurkowego i potem piaskować? a gdzie takie cudo kupić, bo albo nie umiem szukać, albo nie znam nazwy i nic nie znajduję? Danusiu miewasz takie cudo w swoim sklepie? (teraz chyba nie masz...) Dużo pytań, wybaczcie, ale w kwestii trawników dopiero raczkuję, a marzy mi się piękny dywan
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
mischa 12:06, 25 maj 2012

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
mam niestety podobny problem, więc czekam niecierpliwie na odpowiedź.
berolina 10:36, 27 maj 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Póki co wczoraj przeszłam w butach z nakładkami do nakłuwania, ciekawa jestem czy będzie jakis efekt...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Gardenarium 20:02, 29 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam Was, jak na zamówienie mam specjalny artykuł na ten temat, i mam też odpowiednie narzędzia.
Poczekajcie na publikację, teraz robimy rysunki przekroju gleby pod trawnikiem. Buty nakłuwające nie wystarczą, potrzebny jest aerator, taki jak ten

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/aerator-do-nakluwania-trawnika-yeoman

Artykuł już jest, poczytajcie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/306-napowietrzanie-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
berolina 10:39, 31 maj 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Danusiu, rzeczywiście jak na zamówienie . Przeczytałam, dziękuję.
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Kilgore 15:29, 17 kwi 2018

Dołączył: 17 kwi 2018
Posty: 1
Dzień dobry,

To mój pierwszy post, więc seredecznie wszystkich witam.

Mam pytanie odnośnie areatora rurkowego. Zaopatrzyłem się w niego w ubiegłym roku, ale mam z nim ogromny problem. Po nakłuciu darni ziemia zostaje w rurkach i nie jest wypychana przy kolejnym nakłuciu. W efekcie tego zmienia nie jest usuwana, a jedynie rozpychana. Czy ma ktoś może "patent" na rozwiązanie tego problemu?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
jason 09:20, 18 kwi 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Ziemia albo za mokra albo za sucha. Może masz dużo kamieni które blokują ujście. Tak czy siak polecam pręt lub kawałek twardego patyka o średnicy otworu i wypychanie ręcznie gdy się zablokuje.
berolina 07:16, 14 maj 2018

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Jakim piaskiem najlepiej piaskować trawnik? Rzecznym 0.6-1.00 czy kopanym ? Czy taki do piaskownicy się nadaje?
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Gardenarium 07:53, 14 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kopanym. Taki do piaskownicy nadaje się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies