Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Korekta rabaty przed wejściem do domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Korekta rabaty przed wejściem do domu

Urszula 13:05, 27 maj 2012


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 88
Witam serdecznie!
Na Ogrodowisku spędziłam dziesiątki godzin, znam większość Waszych Ogrodów i jestem pełna podziwu: dla Waszej wiedzy ale i życzliwości, chęci niesienia pomocy.
Z racji mojego przedłużonego pobytu w łóżku- dopadło mnie zapalenie płuc leżę i kombinuję. W moim ogrodzie mam jeszcze wiele do zrobienia. Między innymi rabata przy schodach- przy wejściu do domu. Rośliny znalazły się tam przypadkowo- bez "używania rozumu", co widać!
Rabatę można poszerzyć, wydłużyć, zaokrąglić, wejść bardziej w schody i. t. p.
Nie chciałabym tylko przesadzać drzewka (szczepiona wierzba) i dwóch peonii.
Starałam się zrobić różne zdjęcia, bo nie opanowałam na tyle kompa, żeby narysować jakiś rysunek...
____________________
"Jaka róża taki cierń..."
Urszula 13:05, 27 maj 2012


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 88
ups... nie weszły zdjęcia...próbuję:

to drugie z balkonu:







Miejsce w pełni nasłonecznione, dosyć suche, ale z podlewaniem nie ma problemu.

Wszelkie pytania mile widziane.
Pozdrawiam Urszula
____________________
"Jaka róża taki cierń..."
bociek 20:36, 27 maj 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Ula, moim zdaniem ksztalt tej rabaty jest do poprawki, bo masz taki pas startowy, ktory odstaje dosc mocno. Moze rozwaz skrocenie tej rabaty i jej zaokraglenie, tak zeby tworzyla calosc z tym luczkiem z brazowymi plytami kamiennymi.... Tak na goraco. Rosliny przegrupowac to zaden klopot, ale ten ksztalt rabaty wedlug mnie powinnas przemyslec
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Urszula 20:44, 27 maj 2012


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 88
O jej! ktoś się odezwał! Dzięki Bociek
Absolutnie, wiem, że kształt jest do korekty; mogę ją skrócić niewiele- bo na końcu rośnie hakuro; inne rośliny mogę przesadzić ale nie ją
Może po prostu zaokrąglić rabatę do schodów i chodnika? A na samym końcu będzie wierzba...
____________________
"Jaka róża taki cierń..."
bociek 20:52, 27 maj 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Nie ma za co

Szczerze mowiac, ja bym ja przesadzila w to miejsce np. gdzie jest conica Nie mam obrazu z drugiej strony, wiec ciezko ocenic...Na co patrzysz od strony hakuro, co tam jest? Sproboj moze to rozrysowac jakos na kartce - taki rzut z gory.
Chodzi mi o to, ze najpierw powinno byc wyzsze pietro, a potem nizsze, a tutaj odnosi sie wrazenie, ze jest odwrotnie...
Mozesz tak zaokraglic, ale pytanie czy nie za duza rabata Ci wyjdzie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Urszula 21:12, 27 maj 2012


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 88
Bociek wczułaś się bardzo- nie spodziewalam się!
Trafiłaś w sedno:
- obok siebie rosły 2 szt. hakuro- jedna przy samych schodach- ale zdechła!
- schodów nie było- dom został poszerzony i schody dobudowane
- chętnie przesadziłabym tę hakuro ale to już spore drzewko i boję się, że się nie przyjmie
- dlatego właśnie mam problem z doborem roślin, bo najwyższy punkt jest nie tam gdzie trzeba
- za wierzbą miejsca jest dużo- zaczyna się właściwy ogród- zrobię jutro zdjęcie jak będzie ladna pogoda, bo w zasadzie nie powinnam opuszczać łóżka (zapalenie płuc).
Dziękuję za zainteresowanie!
____________________
"Jaka róża taki cierń..."
bociek 21:36, 27 maj 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ula, spokojnie, wykuruj sie Zdrowia zycze.
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Urszula 22:27, 27 maj 2012


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 88
Dzięki
Bo człek nerwowy i już myślę co tam w ogrodniczym mam kupić.
I tak nie mogę wytrzymać i przez okna patrzę jak mi zielsko rośnie
____________________
"Jaka róża taki cierń..."
Gardenarium 20:32, 29 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Piel zielsko, zadbaj o ogródek a o nasadzeniach pomyślisz na spokojnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwaG 21:23, 29 maj 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Ulu, ja przy tej wierzbie wogóle nie robiłabym rabaty, tylko taki okółek z roślin wokół pnia aby wygodnie kosić i nie ranić pnia wierzby. Czyli coś w rodzaju solitera.
Widziałam też bardzo fajny pomysł, ale nie wiem czy u Ciebie jest tyle miejsca. Było to niskie drzewko z pokrojową koroną tak jak u Ciebie, a pod drzewkiem wycięta owalnie darń w obrębie korony (oczywiście pozostawiono czystą glebę, ale równie dobry byłby dywan z niskich roślin lub wypełnienie z ciemnego kruszywa).
Powodzenia w udoskonalaniu ogrodu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies