Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Baśniowy" Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

"Baśniowy" Ogród

Basia_1987 22:15, 28 maj 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Cześć mam na imię Basia. Forum odwiedzam już od około roku, trafiając jak większość na najpiękniejszy ogród jaki kiedykolwiek widziałam-Ogród Danusi- nie trudno się domyślić.W końcu postanawiam się ujawnić .Od kiedy byłam dzieckiem kochałam jazdę konną .Uwielbiałam zajmować się końmi i galopować przez pola mojej babci. Moja pasja uległa zmianie na coś co dawało i daje mi również dużo satysfakcji, zadowolenia i mam ją w zasięgu ręki ,a co to jest nie trudno się domyślić…
Zaczęło się od tego kiedy rodzice kupili działkę wąską i długą ok. 15 ar -mającą dla mnie ogromne znaczenie, gdyż to moja pasja ,oderwanie się od rzeczywistości , źródło wypoczynku aktywnego i psychicznego.
Najpierw posadziliśmy kilkanaście tuj szmaragdowych wzdłuż ogrodzenia


Następnie zaczęłam uprawiać rabatę wzdłuż płotu o dł ok. 10 m z różami ,bylinami,liliami powojnikami i kwiatami jednorocznymi -astry, cynie które najbardziej lubię.




Oprócz tego posiadam tunel foliowy w którym rosną pomidory, papryka sałatka i rzodkiewka.

Mam jeszcze troszkę powierzchni do zagospodarowania i wiem, że mogę na Was liczyć w razie jakiś wątpliwości









____________________
" Baśniowy" ogród
alinak 22:26, 28 maj 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Basiu masz racje ogród to psychoterapia . piękna odętka wirgilijska . mam odmianę o fajnych pstrokatych liściach . powodzenia w tworzeniu ogrodu
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Przetacznik 22:39, 28 maj 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Hej Basiu. Ja też bardzo lubię odętkę - pięknie prezentuje się w wazonie, pokazuj ogródek dalej : )
____________________
Basia_1987 22:47, 28 maj 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Dziękuję za pierwsze miłe komentarze.
____________________
" Baśniowy" ogród
Mille 22:47, 28 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Witaj Basiu, również uważam, że ogród działa kojąco i jest źródłem przyjemności na wyciągnięcie ręki. Czekam na kolejne fotki i pozdrawiam - jeszcze - majowo
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
grupa_trzyma... 22:55, 28 maj 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witaj Basiu! Jakie masz piękne pomidory...ja w tym roku też mam namiot foliowy a w nim pomidory. Liczę na duże zbiory.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Basia_1987 22:57, 28 maj 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Lubię również kwiaty doniczkowe:
Róża pustyni wyhodowana z nasionka

Storczyki


Kroton

Amarylis
____________________
" Baśniowy" ogród
Przetacznik 23:10, 28 maj 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
A te niebieskie dzwoneczki to dzwonek karpacki? Powiedz czy łatwo je uprawiać, są wieloletnie? Tak by u mnie pasowały...
____________________
Basia_1987 08:09, 29 maj 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Przetacznik napisał(a)
A te niebieskie dzwoneczki to dzwonek karpacki? Powiedz czy łatwo je uprawiać, są wieloletnie? Tak by u mnie pasowały...

Niebieskie kwiatki to dzwonki ogrodowe 2- letnie ja je uprawiam z nasion wysianych w maju- czerwcu potem do gruntu i za roczek pięknie kwitną,ale niestety nie za długo
.
____________________
" Baśniowy" ogród
mira 17:12, 29 maj 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basiu masz śliczne kwiaty - ja też widzę odskocznię w ogrodzie i lek na całe zło - no i pozdrawiam amazonkę, moja córka też troszkę jeździła koło Wysowej - szukałam zajęcia dla dziewzynki na wakacje i tak parę razy była na obozach konnych -pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies